16 februari 2024 - 21:00 - Sport
Rafik Guitane heeft besloten om niet voor Marokko te spelen. De in het Franse Évreux geboren vleugelspeler maakt duidelijk dat zijn hart alleen voor Algerije klopt.
"Ik werk hard om op een dag mijn kans te krijgen. Als mijn prestaties goed zijn, komt die kans vanzelf. Je moet het niet forceren. […] Mijn hele familie woont in Algerije, ik breng daar elke vakantie door. Ik ben erg close met hen en ik ga elk jaar op bezoek," vertelde Guitane, die een Algerijnse vader en een Marokkaanse moeder heeft.
Lees ook: Marokko en Algerije ruziën om Rafik Guitane
"Voor mij is er geen discussie mogelijk, ik kies voor 100% Algerije. Zelfs als ik geen contact heb met de Algerijnse voetbalbond (FAF), zal ik nooit voor Marokko kiezen. De bond heeft me nog niet benaderd, maar ik ken wel enkele spelers zoals Ramy Bensebaïni en Ismaël Bennacer."
De 24-jarige vleugelspeler van Estoril Praia, een club in de Portugese eerste divisie, blikte ook terug op de prestaties van het Algerijns elftal op de Afrika Cup in Ivoorkust. "We waren allemaal verrast, zelfs teleurgesteld. Je voelt dat er veel druk is op de nationale ploeg. Voor mij was de Afrika Cup niet zo slecht, er waren goede momenten, maar ik blijf teleurgesteld, net zoals alle Algerijnen."
Lees ook: Sami Tlemçani weigert voor Marokko uit te komen en kiest Algerije
Rafik Guitane droomt ervan om "opgeroepen te worden en te concurreren met andere spelers. Chaïbi en Ait Nouri imponeren me, ze kunnen belangrijke spelers worden voor het nationale team. Ik probeer alle spelers te volgen, en wat ze laten zien is echt goed."
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Remco Evenepoel woest: "Oumi komt uit welgestelde Marokkaanse familie!"
Afrika Cup finale Marokko-Tanzania vandaag: om hoe laat en op welke zenders?
Jonge speler centraal in strijd tussen Marokko en Spanje
Atlas Leeuwinnen: Marokko verzekert zich van dubbele droomkwalificatie
Walid Regragui deelt mooie momenten