17 oktober 2024 - 18:50 - Sport
Yacine Adli, middenvelder van Fiorentina, zorgde afgelopen maart voor opschudding door te kiezen voor het Frans elftal in plaats van Algerije, het land van herkomst van zijn ouders. In een recent interview met streamer Zack Nani geeft hij meer uitleg over zijn keuze en noemt hij Marokko als voorbeeld.
Adli wacht nog steeds op zijn eerste oproep voor ’Les Bleus’, maar blikt alvast terug op zijn beslissing. Opgeleid in Frankrijk doorliep hij alle jeugdteams tot en met de Onder 20. De Franse A-ploeg is voor hem "een logisch gevolg" en "de heilige graal". Hij geeft echter aan dat zijn keuze anders had kunnen uitvallen als de Algerijnse voetbalbond eerder interesse had getoond. "Marokko benadert spelers al heel vroeg, Algerije doet dat ook wel, maar in mindere mate", aldus Adli.
Lees ook: Amine El Ouazzani zegt (opnieuw) nee aan Algerije
Zijn uitspraken zorgden voor gemengde reacties in Algerije, vooral toen hij zijn wens uitsprak om "op het hoogste niveau te spelen", wat suggereerde dat Algerije hem die mogelijkheid niet kon bieden. Yacine dli benadrukt dat hij Algerije nooit heeft willen kleineren. "Voor mij is het Franse team de heilige graal in mijn carrière, maar dat betekent niet dat Algerije geen topniveau is", verduidelijkt hij. "Als mensen het verkeerd hebben opgevat, bied ik mijn excuses aan, ik ben een van de grootste supporters van Algerije."
https://twitter.com/ZoneFRMF/status/1846817697587204594
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Remco Evenepoel woest: "Oumi komt uit welgestelde Marokkaanse familie!"
Afrika Cup finale Marokko-Tanzania vandaag: om hoe laat en op welke zenders?
Jonge speler centraal in strijd tussen Marokko en Spanje
Atlas Leeuwinnen: Marokko verzekert zich van dubbele droomkwalificatie
Walid Regragui deelt mooie momenten