11 november 2023 - 18:30 - Marokko
Francesco Giorgi, voormalig parlementair medewerker en echtgenoot van de Griekse Europarlementariër Eva Kaili, werd op 9 december 2022 gearresteerd en ruim twee maanden vastgehouden in Brussel in verband met de zogenaamde Qatargate-affaire. Hij beweert bedreigd te worden door Marokko.
SudInfo heeft delen van Giorgi’s verhoor door de onderzoekers onthuld, waarin hij vertelt dat hij in dezelfde gevangenis zat als de voormalige afgevaardigde Panzeri. Door een administratieve fout moesten ze zelfs enkele dagen een cel delen.
Lees ook: Marokko ’slachtoffer’ corruptieschandaal Europees Parlement
In zijn verklaring beschrijft Giorgi het gedwongen samenleven met Panzeri als een vorm van marteling. Hij vertelt dat hij aanvankelijk werd geplaatst bij een Chileense gevangene, voordat hij werd overgeplaatst naar vleugel A van de gevangenis voor zijn eigen veiligheid.
Giorgi legt in zijn getuigenis bijzondere nadruk op Marokko. Hij uit zijn angst voor een mogelijke lek naar Marokko of Qatar, aangezien hij deze landen als een potentiële bedreigingen voor zijn leven en dat van zijn familie beschouwt, vooral vanwege de gevolgen van het corruptieschandaal op hun imago. Deze angst wordt versterkt door het feit dat hij een kleine dochter heeft die op hem wacht in Brussel.
Lees ook: Nieuwe onthullingen over Marokko in corruptieschandaal Europees Parlement
Verder spreekt Giorgi over de erbarmelijke omstandigheden in de Sint-Gilles gevangenis, die hij "onmenselijk" noemt. Hij beschrijft een omgeving waar de rechten van gevangenen worden geschonden en er geen respect is voor de menselijke waardigheid.
Politieraids in shishalounges Tanger, meerdere arrestaties
Zorgdrama in Marokko: vrouw en baby sterven op weg naar ziekenhuis
Cafés Marokko slaan terug na kritiek: "We zijn de vijand niet"
Marokkaan opnieuw berecht voor moord in België, beschuldigt eigen advocaten
Soundos El Ahmadi neemt pauze: "Gezin eerst!"
Diplomatieke rel na "blunder" met Algerijns volkslied in Marokko
Politieraids in shishalounges Tanger, meerdere arrestaties
Zorgdrama in Marokko: vrouw en baby sterven op weg naar ziekenhuis
Cafés Marokko slaan terug na kritiek: "We zijn de vijand niet"
Diplomatieke rel na "blunder" met Algerijns volkslied in Marokko
Othman Benjelloun terug als rijkste man van Marokko
Mega-fraude in Marokko: onderzoek naar politici
Marokkaanse politie pakt eigen senior medewerker op voor corruptie`
Prins Moulay Hicham pleit voor breuk met Israël