4 maart 2022 - 11:40 - Wereld
Als onderdeel van de maatregelen die werden genomen om de terugkeer van Marokkanen die in Oekraïne zijn gestrand te vergemakkelijken, hebben de Marokkaanse diplomatieke diensten in Roemenië een opvangcentrum geopend in Boekarest voor Marokkanen die erin slagen de grens naar Roemenië over te steken.
In een verklaring roept de ambassade van Marokko in Roemenië Marokkanen die uit Oekraïne zijn gevlucht via de Roemeense grens, op om zich naar het opvangcentrum te begeven bij het hoofdkwartier van de ambassade (Strada Ioan Voda Caragea 23 Bucuresti 010 536).
Lees ook: Oekraïne: Arabieren en zwarten gediscrimineerd
Eenmaal ter plaatse worden Marokkaanse burgers gevraagd om een formulier in te vullen met verschillende gegevens, dit om de communicatie en identificatie te vergemakkelijken en repatriëringsvluchten te kunnen organiseren.
Lees ook: Oekraïne: paspoorten Marokkaanse studenten ingetrokken?
De repatriëringsvluchten worden door Royal Air Maroc verzorgd en de tickets worden aan een vaste prijs van 750 dirham aangeboden.
Canadese groep vindt nieuwe goudzone in Marokko
Strenge controle op brandstof in Marokko
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Anouar Ait El Hadj schittert in Champions League
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen