5 november 2022 - 14:00 - Economie
Het Londense mijnbouwbedrijf Alterian heeft bekendgemaakt dat het "hoogwaardig koper en zilver" heeft aangetroffen op zijn project Azrar, in het westelijke Anti-Atlasgebergte in Marokko.
De opgravingen op de Azrar-site hebben "zeer bemoedigende resultaten" opgeleverd, aldus Charles Bray, voorzitter van Alterian. "De monsters die we aantroffen bevatten 3,79% Cu [koper] bij 23 g/t Ag [gram per ton zilver] en 2,06% Cu bij 24 g/t Ag. Dit zijn zeer bemoedigende resultaten. Ze wijzen op hoge koper- en zilverwaarden in een omvangrijk gebied van het project," vervolgde hij.
Lees ook: Grote hoeveelheid zilver gevonden in Zgounder mijn
In oktober verwierf Alterian het Azrar-project als onderdeel van de overname van Alterian Resources Limited. De transactie volgt op de beursgang van Alterian op 24 oktober 2022.
Lees ook: Marokko: nieuwe mangaanmijn voor productie batterijen
Momenteel bezit Alterian 15 "high potential" projecten in Marokko, met een totale oppervlakte van 762 vierkante kilometer.
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Belasting betalen in Marokko verandert
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje