7 december 2022 - 08:00 - Economie
Het onderzeese kabelproject tussen Marokko en het Verenigd Koninkrijk heeft een jaar vertraging opgelopen. De vertraging is te wijten aan de politieke instabiliteit van de Europese partner.
Als gevolg van de politieke instabiliteit in Londen is het project om een onderzeese kabel van 3800 kilometer van Marokko naar het Verenigd Koninkrijk aan te leggen, uitgesteld tot ten minste eind 2023, meldt The Observer. De recente politieke beroering in het Verenigd Koninkrijk - er zijn in minder dan zes maanden tijd drie premiers aan de macht gekomen - heeft volgens Sir Dave Lewis, hoofd van het project, het project vertraagd.
Lees ook: Duitse groep investeert in Marokkaans-Britse onderzeese kabel
"Toenmalig minister van Economische Zaken (Kwasi Kwarteng) zei: ’Wij vinden het heel goed, maar het moet wel via het ministerie van Financiën’. Er vond een evaluatie plaats met het ministerie van Financiën, het Cabinet Office en het ministerie van Economische Zaken, die zeer positief was. [...] Toen gingen we terug naar hem om de details te bespreken en de politieke wereld ontplofte. Het gevolg was dat alles tot stilstand kwam. Iedereen is veranderd, dus het is een soort van nieuw begin," legt Sir Dave Lewis uit.
Lees ook: Marokkaanse zon gaat 7 miljoen Britse gezinnen van elektriciteit voorzien
De 3800 km lange onderzeese kabel, die in totaal 16 miljard pond (21,9 miljard dollar) zal kosten, zal Marokko met het Verenigd Koninkrijk verbinden. Xlinks zal een elektriciteitscentrale van 10,5 GW bouwen (7 GW zonne-energie en 3,5 GW windenergie) in Marokko. Het project zal in 8% van de elektriciteitsbehoefte van het Verenigd Koninkrijk voorzien en zal naar verwachting 7 miljoen Britse gezinnen bereiken.
Smail brengt Belgische frietjes en stoofvlees naar Marrakech
Marokko onder vuur: ruim 800 verantwoordelijken naar Dubai voor COP28
Puma lanceert Marokkaanse sneakers-collectie
Salaris: goed nieuws voor Marokkanen
Fati Jamali’s mea culpa na incident met Hakim Ziyech
Abdellatif Hammouchi als superster ontvangen in Tanger (foto’s)
Salaris: goed nieuws voor Marokkanen
ONCF start aanleg HSL Kenitra-Marrakech
Marokko: alcoholprijzen lager dan verwacht
Autoverkopen in Marokko: Porsche blijft groeien
Mohamed Ihattaren heeft een nieuwe club, maar zal zich moeten bewijzen
Marokko: Emiraten financieren HSL Kenitra-Marrakech
Marokko: grote stap voorwaarts in HSL-project Kenitra-Marrakech
Starbucks en H&M blijven toch in Marokko