25 augustus 2021 - 20:30 - Wereld
Spanje gaat 9,7 miljoen euro uittrekken voor het volledige onderhoud van de grenzen van Sebta en Melilla. Zowel de faciliteiten als de infrastructuur krijgen een update met het oog op een betere bewaking en controle.
Volgens een rapport zal het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken 2,72 miljoen euro uitgeven voor het onderhoud van de grenzen van Melilla en 2,11 miljoen euro voor die van Sebta. Het onderhoud kost in totaal 4,83 miljoen euro voor de twee steden. Bij dit bedrag komt ook nog het budget dat door het Subdirectoraat-generaal voor infrastructuurplanning en -beheer is uitgetrokken voor de uitvoering van extra onderhoudswerkzaamheden. Dit brengt het totale bedrag voor onderhoud aan beide grenzen op 9,76 miljoen euro.
Lees ook: Spanje wil meer middelen uittrekken voor grensbeveiliging met Marokko
Volgens het project wordt de hele grensinfrastructuur gemoderniseerd. Zo krijgen onder meer commando- en controlecentra, grensposten, patrouille- en strandposten, het verlichtingsnetwerk, gebieden van bijzonder belang en de 18,7 kilometer lange omheining die de twee steden van Marokko scheidt, een opknapbeurt. Naast deze civiele werken zal het veiligheidssysteem aan beide grenzen worden versterkt door de installatie van alarmen en camera’s langs de omheiningen.
De werkzaamheden worden gecoördineerd door het ministerie van Binnenlandse Zaken en gaan van start op 28 februari 2022. Ze zullen naar verwachting duren tot 2026. "Aangezien de grenzen vrij vaak worden blootgesteld aan aanvallen en bestormingen, is een goed onderhoudssysteem voor de grenzen noodzakelijk om hun werking en operabiliteit te garanderen," verklaarde het Subdirectoraat-generaal voor infrastructuurplanning en -beheer.
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit