3 december 2019 - 14:50 - Wereld
Tien politieagenten uit Den Haag die zich in een groep op WhatsApp de "Marokkanenverdelgers" noemden, zijn door de politieleiding gestraft. Een agent werd per onmiddellijk ontslagen.
Alle agenten werkten op bureau Hoefkade. De straffen die hen werden opgelegd gaan van een waarschuwing tot ontslag met onmiddellijke ingang.
De agent die werd ontslagen en drie van zijn collega’s waren in 2018 betrokken bij een brutale arrestatie waarbij onnodig geweld was gebruikt. De vier logen over het verloop van de arrestatie. Het slachtoffer werd zelfs op het politiekantoor door één van de agenten gefilmd. Twee agenten kregen een voorwaardelijk ontslag met een proeftijd van drie jaar. De vierde agent die het slachtoffer filmde moet 47 verlofuren inleveren.
Alle betrokken agenten die in dienst werden gehouden werden naar andere politiebureau’s gestuurd en mogen niet meer naar de Hoefkade terugekeren. Dat bericht het AD.
De zaak kwam onder meer aan het licht dankzij politiechef Fatima Aboulouafa. De jonge vrouw werkte op de Hoefkade alvorens politiechef in Leiden te worden. Ze werd op non-actief gezet na het racisme binnen de Nederlandse politie op sociale media aan de kaak te hebben gesteld.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Utrechtse Amir slachtoffer fatbike-drama
Hoensbroekse Yasmin (3) overlijdt na stopzetten behandeling
Palestijnse vlag op joodse profielen, Marokkaanse student veroordeeld
Veel mysterie rond dodelijke val Abdel uit raam in Brussel
Dubai levert rechterhand drugsbaron ’Monte Christo’ uit aan België
Rechtszaak Amsterdam: verdachten brachten vrouwen uit Marokko voor prostitutie
Imam Alkmaar ontslagen na Israël-trip