Zoeken

Nederland: politieagenten die zich Marokkanenverdelgers noemden gestraft

- Nederland

Geschreven door Nawel Serdouni

Tien politieagenten uit Den Haag die zich in een groep op WhatsApp de "Marokkanenverdelgers" noemden, zijn door de politieleiding gestraft. Een agent werd per onmiddellijk ontslagen.

Alle agenten werkten op bureau Hoefkade. De straffen die hen werden opgelegd gaan van een waarschuwing tot ontslag met onmiddellijke ingang.

De agent die werd ontslagen en drie van zijn collega’s waren in 2018 betrokken bij een brutale arrestatie waarbij onnodig geweld was gebruikt. De vier logen over het verloop van de arrestatie. Het slachtoffer werd zelfs op het politiekantoor door één van de agenten gefilmd. Twee agenten kregen een voorwaardelijk ontslag met een proeftijd van drie jaar. De vierde agent die het slachtoffer filmde moet 47 verlofuren inleveren.

Alle betrokken agenten die in dienst werden gehouden werden naar andere politiebureau’s gestuurd en mogen niet meer naar de Hoefkade terugekeren. Dat bericht het AD.

De zaak kwam onder meer aan het licht dankzij politiechef Fatima Aboulouafa. De jonge vrouw werkte op de Hoefkade alvorens politiechef in Leiden te worden. Ze werd op non-actief gezet na het racisme binnen de Nederlandse politie op sociale media aan de kaak te hebben gesteld.

Lees meer

Moslima na brutale arrestatie weer vrij in Frankrijk

De vrouw die op 18 oktober met veel geweld door de politie was gearresteerd in het Franse Seine-Saint-Denis, is na 48 uur weer vrijgelaten.

Twee verdachten opgepakt voor vergismoord Mohammed Bouchikhi (17) in Amsterdam

De Nederlandse politie heeft de arrestatie aangekondigd van twee verdachten voor de moord op de 17-jarige Marokkaanse Nederlander Mohammed Bouchikhi in Amsterdam in januari 2018.

Nederland: huis oud Marokkaans koppel met explosief aangevallen

Het huis van een Marokkaans echtpaar is in de nacht van vrijdag op zaterdag in het Nederlandse Driebergen met een explosief aangevallen.

Fatima Aboulouafa eist baan bij politie Leiden terug

Fatima Aboulouafa, de voormalige teamchef van de politie Leiden, vocht dinsdag haar ontslag aan bij de rechtbank in Den haag. De Marokkaans-Nederlandse politievrouw werd...

Nederland bedankt Marokko na arrestatie Ridouan Taghi

Nederland heeft de Marokkaanse veiligheidsdiensten bedankt voor hun hulp bij het opsporen van Ridouan Taghi. De Mocro-maffia leider werd begin vorige week in Dubai gearresteerd.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team