19 april 2025 - 21:20 - Economie
De Marokkaanse autoriteit voor deviezencontrole, het Wisselkantoor, heeft het vizier gericht op Marokkaanse functionarissen met een dubbele nationaliteit. Zij worden ervan verdacht illegaal onroerend goed te hebben gekocht en bankrekeningen te hebben geopend in het buitenland, zonder dit aan te geven zoals de wet voorschrijft.
Volgens de krant Assabah is het Wisselkantoor ingeschakeld om verdachte transacties van deze functionarissen grondig te onderzoeken. De betrokkenen zouden deel uitmaken van een lopend onderzoek naar de handel in virtuele valuta in het buitenland, met name bitcoin. Hun namen zouden zijn genoemd door personen die betrokken zijn bij deze handel. Deze laatsten zouden hebben toegegeven de namen van binationale functionarissen op hun buitenlandse identiteitsdocumenten te hebben gewijzigd, wat identificatie bemoeilijkte.
Lees ook: Marokko doet onderzoek naar luxe eigendommen in Spanje
Dankzij de medewerking van Europese financiële autoriteiten zijn onderzoekers van het Wisselkantoor er echter in geslaagd de Marokkaanse functionarissen te identificeren. Zij zouden via bedrijven hebben geïnvesteerd op Europese beurzen, in Canada en in Golfstaten. Het onderzoek heeft tien Marokkanen aan het licht gebracht, zakenlieden en functionarissen, die bedrijven bezitten waarvan de waarde van de investeringen, fondsen en onroerend goed in de miljarden zou lopen, aldus het blad.
Lees ook: Luxe eigendommen in Parijs: Marokkaanse miljonairs in de problemen
De betrokkenen riskeren een uitreisverbod uit Marokko totdat het onderzoek is afgerond. Het opsporen van fraudeurs wordt vergemakkelijkt doordat Marokko het multilaterale akkoord voor de automatische uitwisseling van financiële gegevens heeft ondertekend. Het Wisselkantoor ziet toe op de naleving van de deviezenregelgeving, controleert wisseltransacties en publiceert statistieken over de buitenlandse handel.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje
Marokko haalt miljardeninvestering binnen voor accu-fabriek
Marokko neemt de leiding in de mondiale auto-industrie
DFDS koopt scheepvaartroutes Spanje-Marokko