6 januari 2024 - 14:30 - Economie
Hyundai Rotem, een Zuid-Koreaanse fabrikant van rollend materieel, mengt zich in de strijd om een omvangrijk contract van het Marokkaanse Spoorwegmaatschappij. ONCF heeft een aanbesteding uitgeschreven voor de aankoop van 168 nieuwe treinen, waarvan 18 hogesnelheidstreinen.
De dochteronderneming van de Hyundai Motor Group gespecialiseerd in de bouw van rollend spoorwegmaterieel, heeft aangekondigd mee te dingen in de aanbesteding van ONCF. De deal, met een totale waarde van 16 miljard dirham, moet voor 31 juli worden afgerond. Naast Hyundai Rotem zijn er al zeven andere voorgeselecteerde fabrikanten, waaronder CAF uit Spanje, Siemens Mobility uit Duitsland, CRRC Group uit China, Hitachi Rail STS uit Japan-Italië, het Franse Alstom en haar Spaanse dochteronderneming Talgo.
Lees ook: HSL tussen Casablanca en Madrid vóór 2030?
De aankoop van de 168 nieuwe treinen (150 voor intercity-, sneltrein- en stedelijke diensten, en 18 hogesnelheidstreinen voor uitbreiding van de hogesnelheidslijnen) past binnen de visie van Koning Mohammed VI om het nationale spoorwegnetwerk te versterken als een voorkeurskeuze voor duurzame en inclusieve mobiliteit. De eerste treinen worden verwacht in 2027, met de laatste levering gepland voor 2030.
Lees ook: Rabat krijgt nieuwe HSL-treinstation
De aanbesteding omvat drie componenten: de aankoop van treinen met een leveringsschema over vier jaar van 2027 tot 2030; een partnerschap voor onderhoud (opzetten door ONCF en de geselecteerde fabrikant van een gezamenlijke structuur, die verantwoordelijk zal zijn voor het onderhoud van de treinen namens ONCF); en industriële ontwikkeling.
Politie slaat toe in Tanger, grootschalige razzia tegen shishalounges
Marokkaanse steden verslaan concurrentie in prestigieuze ranking
Goed nieuws voor Marokkanen: historisch lage prijzen voor olijfolie
Snelle boten, slimme bendes en arme jongeren: zo werkt de drugshandel Marokko-Spanje
Puma pakt vervalsers in Marokko aan
Marokko betrapt Algerijnen met valse paspoorten
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden
Historische prijsdaling olijfolie in Marokko
Marokko krijgt (eindelijk) toegang tot Amerikaanse vismarkt
Marokko blokkeert lading runderen, duizenden dieren vast in haven
Banken Marokko "plegen misbruik"