19 augustus 2021 - 10:40 - Marokko
In verschillende provincies van het koninkrijk heerst een ernstige hittegolf met een oranje en rood weeralarm. De afgelopen dagen werden er zeer hoge temperaturen geregistreerd in verschillende steden in Marokko.
In verschillende steden van Marokko werden nieuwe maximumtemperatuur-records opgetekend. Het kwik naderde 50 graden en overschreed in bepaalde plaatsen de maandelijkse temperatuur met 5 tot 12 graden, meldt het Meteorologisch instituut (DGM). Het extreem warm weer is te wijten aan de opstijging van een massa droge en hete lucht vanuit het zuiden, waardoor de temperaturen aanzienlijk zijn gestegen, aldus DGM.
Lees ook: Bosbranden blijven Chefchaouen teisteren, al 725 hectare verwoest
Het record voor de maand augustus werd in Taroudant geregistreerd met 49,3°C op zondag 15 augustus 2021. Het vorig record van 48,9°C werd geregistreerd op 2 augustus 2012 in Agadir Al Massira met 49,1°C op maandag 16 augustus 2021 vergeleken met 48,3°C op 26 augustus 2010. Hetzelfde geldt voor Marrakech, waar op vrijdag 13 augustus 48,6°C werd gemeten, net zoals op 2 augustus 2012.
In Oujda werd op vrijdag 13 augustus 2021 een temperatuur gemeten van 46,7°C, vergeleken met 46,2°C op 6 augustus 2019, terwijl in Guelmim op zondag 15 augustus 2021 een record van 47,6°C werd gemeten, tegenover 47°C op 5 augustus 2016. In Meknes werd op zaterdag 14 augustus 46,5°C gemeten, een eerder record van 45,3°C dateert van 9 augustus 1925.
Lees ook: Hitte-koepel zorgt voor extreme temperaturen in Spanje en Marokko
De maandelijkse records hebben ook betrekking op de stad Taza, waar op zaterdag 14 augustus een maximumtemperatuur van 46,2 °C wer gemeten, tegenover een eerder record van 45,7 °C op 4 augustus 2021.
In Khouribga werd op vrijdag 13 augustus 2021 een maximum temperatuur van 45,3°C gemeten, gevolgd door 45,5°C de volgende dag. Het vorige record in de stad was 44,1°C en dateert van 8 augustus 2011.
De gok van Marokko: 30 miljard euro voor groene waterstof
Vlees in Marokko: "Prijzen zullen nooit meer dalen"
Prins Moulay Rachid op spoedtop in Qatar
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België
Marokko mikpunt van lastercampagne op TikTok?
Vlees in Marokko: "Prijzen zullen nooit meer dalen"
Prins Moulay Rachid op spoedtop in Qatar
Marokko mikpunt van lastercampagne op TikTok?
Dieven in Marokko imiteren ’La Casa de papel’
Vrouw valt dood in casino Tanger, parket eist onderzoek
Marokko onderzoekt verdacht bedrag van 100 miljoen dirham
Hond veroorzaakt ongeval: gezin sleept Marokkaanse snelwegen voor de rechter
Marokkaanse koopt in Franse onderzeeërs