2 maart 2022 - 09:00 - Marokko
Marokko heeft besloten de controlemaatregelen bij de aankomst in de luchthavens te versoepelen. Van nu af aan zullen de sneltests enkel steekproefsgewijs worden uitgevoerd.
"Bij aankomst op de Marokkaanse luchthavens worden niet langer systematisch alle passagiers gescreend, enkel de snelle antigeentesten worden nog willekeurig uitgevoerd," schrijft de Nationale luchthavendienst van Marokko (ONDA) op zijn Facebook-account.
Lees ook: Nederlandse Marokkanen afgeschrikt door inreismaatregelen Marokko
Dinsdag kondigde het ministerie van Volksgezondheid ook het einde aan van de omikrongolf. Afgelopen week zette de daling van het aantal nieuwe gevallen voor de vijfde achtereenvolgende week door, waardoor ook de versoepelingen kunnen worden verdergezet.
Lees ook: Marokko: pleidooi voor volledige opheffing gezondheidsbeperkingen
Voor de rest blijven de voorwaarden voor toegang tot Marokko voorlopig ongewijzigd. Deze omvatten het voorleggen van een goed ingevuld gezondheidsformulier voor passagiers, dat online kan worden gedownload, het vaccinatiepaspoort en het negatieve resultaat van een PCR-test die minder dan 48 uur oud is (tijd tussen monsterneming en check-in).
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget