7 februari 2022 - 19:40 - Marokko
Marokko heeft ultrasnelle speedboten van de Nederlandse fabrikant Damen gekocht. Deze robuuste vaartuigen zullen worden gebruikt in de strijd tegen drugssmokkelaars en terroristen, die beschikken over go-fast boten.
In een bericht op Facebook toont het forum FAR-Maroc, dat gespecialiseerd is in defensieaangelegenheden, foto’s van de ultrasnelle Interceptor 1503-snelheidsboten die door de Marokkaanse koninklijke marine zijn gekocht bij de Nederlandse scheepsbouwer Damen Shipyards.
Lees ook: Marokkaanse marine krijgt nieuwe boten om drugssmokkel te bestrijden
Deze onderscheppingsboten zijn ontworpen voor ultra-snelle patrouilles in alle zeegebieden. Zij halen snelheden van 120 km/u, vervoeren tussen zes en tien bemanningsleden en hebben zware machinegeweren. Dankzij deze schepen kan Marokko drugssmokkelaars, die vaak gebruik maken van go-fasts voor de oversteek van de Middellandse Zee, opsporen en mogelijke terreuracties effectief aanpakken.
Lees ook: Marokko koopt Caracal H225M helikopter
De Marokkaanse koninklijke marine heeft in 2019 al vijf van deze speedboten aangeschaft, aldus dezelfde bron, waarbij wordt benadrukt dat het koninkrijk een vloot van minstens 40 speedboten nodig heeft voor snelle en efficiënte operaties, vooral in het noorden van het land. Volgens deze bron zal de vloot worden uitgebreid met 10 nieuwe vaartuigen, besteld bij andere fabrikanten.
Toekomst sterspelers Marokko baart bondscoach zorgen
Controverse rond Algerijnse scheidsrechter en Royal Air Maroc
Achraf Hakimi en Imaan Hammam in koppel?
België waarschuwt reizigers voor Marokko
Vader Lamine Yamal voor de rechter, dubbele rol in steekpartij
Fikse boete voor man die uitkering ontving tijdens vakantie in Marokko
België waarschuwt reizigers voor Marokko
Geen schaduw, wel palmbomen: kritiek in Marokko
Marokko pakt landroof keihard aan
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko