15 maart 2025 - 09:40 - Marokko
Marokko heeft in de eerste twee maanden van 2025 2,7 miljoen toeristen verwelkomd, een stijging van 24% ten opzichte van dezelfde periode in 2024. Een prestatie die in het laagseizoen is gerealiseerd, tot grote vreugde van professionals die hopen dat deze dynamiek het hele jaar door zal aanhouden.
Kent Marokko nog wel een laagseizoen? In twee maanden tijd heeft het koninkrijk de komst van 2,7 miljoen bezoekers geregistreerd, dat zijn 521.000 aankomsten meer dan in 2024. Recordcijfers die midden in het laagseizoen zijn behaald, dat doorgaans rustiger is dan het zomerseizoen, meldt Les Inspirations Éco.
Lees ook: Marokko beschuldigt van manipuleren toerismecijfers
"Er is altijd een onderscheid tussen laag- en hoogseizoen, vooral als we kijken naar de bezettingsgraad van hotels. Zolang we geen kritische drempel bereiken, blijft het begrip laagseizoen bestaan. Deze resultaten zijn echter uiterst bemoedigend", zegt Hamid Bentahar, voorzitter van de Nationale Confederatie van Toerisme (CNT).
Volgens cijfers van het Nationaal Observatorium voor Toerisme hebben belangrijke bestemmingen zoals Marrakech in januari een bezettingsgraad van 63% geregistreerd, een stijging van 8% op jaarbasis. Dezelfde trend is te zien bij de overnachtingen, die in januari de grens van 2 miljoen hebben overschreden, een stijging van 16% ten opzichte van 2024. De toeristische inkomsten bereikten in januari bijna 9 miljard dirham.
Met deze prestatie vestigt Marokko zich als een onmisbare toeristische bestemming. "Een half miljoen extra bezoekers in slechts twee maanden is een sterk signaal. Elke toerist draagt rechtstreeks bij aan de economische ontwikkeling van onze regio’s, de creatie van banen en de integratie van jongeren", aldus Fatim-Zahra Ammor, de minister van Toerisme.
Lees ook: Marokkaanse diaspora spendeert recordbedrag aan toerisme in Marokko
De professionals in de sector roepen op tot structurele investeringen om deze dynamiek het hele jaar door te handhaven. Ze vragen met name om de bouw van congrespaleizen in metropolen zoals Casablanca en Marrakech om het hele jaar door zakelijke klanten aan te trekken. "Deze infrastructuren zijn essentieel om de huidige dynamiek te bestendigen en te versterken, vooral met het oog op de komende grote evenementen", aldus de voorzitter van de CNT.
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs