Zoeken

Vakantieparadijs Marokko klaar

9 juni 2025 - 06:00 - Marokko

©

De Marokkaanse toerismesector kijkt met spanning uit naar de zomer. De verwachtingen zijn hooggespannen voor een recordseizoen en een sterke opleving van het toerisme, met een verwachte toestroom van zowel binnenlandse als buitenlandse reizigers, inclusief Marokkanen die in Europa wonen.

Professionals uit de toeristische sector vertelden aan Hespress dat kuststeden, alsook Marrakech, Fez en andere populaire bestemmingen, naar verwachting aanzienlijk veel hotel- en guesthouseboekingen registreren. Dit vraagt om een versterking van de capaciteit en een verbetering van de servicekwaliteit. De sector lijkt zich te herstellen van de uitdagingen van de afgelopen jaren, waaronder de Covid-19-pandemie en mondiale economische schommelingen.

Lees ook: Onbenut goud: bergtoerisme in Noord-Marokko

Hamid Bentahar, voorzitter van de Nationale Toerisme Confederatie, spreekt van een "normale situatie deze zomer" en voorspelt een consistent tempo in steden als Marrakech, Agadir en Rabat, die het hele jaar door veel bezoekers trekken. Hoewel precieze boekingsgegevens nodig zijn voor een nauwkeurig beeld, bevestigt de algemene trend jaarlijks een opmerkelijke activiteit tijdens de zomermaanden. De noordelijke steden van het koninkrijk kunnen een extra toename van toeristen verwachten in de zomer, aangezien dit voor hen het hoogtepunt van het toeristische seizoen is, in tegenstelling tot andere delen van Marokko waar het toerisme het hele jaar door dynamisch blijft.

Abdelhaq Chahli, voorzitter van de Regionale Vereniging van de Hotelindustrie van de Souss-Massa-regio, merkt op dat het boekingsritme vergelijkbaar is met vorig jaar, met "opmerkelijke reserveringen" voor de huidige periode. Een definitief oordeel over de verwachte vraag is echter nog lastig te geven. Veel toeristen, vooral Marokkanen, stellen hun beslissing over hun vakantiebestemming tot het laatste moment uit, wat een accurate seizoensinschatting in dit stadium onzeker maakt.

Lees ook: Mercure brengt luxe naar Rifgebergte

Chahli verwacht meer duidelijkheid tegen het einde van juni, wat een beter beeld zal geven van de activiteit in juli. Hij benadrukt dat digitalisering het boekingsproces aanzienlijk heeft vereenvoudigd; reserveren hoeft niet meer maanden van tevoren, maar kan nu enkele weken van tevoren. Dit heeft de interactie met toeristen enigszins veranderd, maar de algemene trend wijst nog steeds op een veelbelovende zomer. Agadir blijft een geliefde bestemming, mede dankzij de vele hotels die aanzienlijke renovaties en moderniseringen hebben ondergaan.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team