29 januari 2025 - 11:20 - Marokko
De Marokkaanse oppositie heeft de regering ervan beschuldigd de toerismecijfers op te blazen. Tijdens een debat in het parlement op maandag uitten parlementsleden kritiek op het feit dat de regering de helft van de Marokkanen die in het buitenland wonen meetelt in de 17,4 miljoen toeristen die het land in 2024 bezochten.
"U kondigt een recordaantal van 17,4 miljoen toeristen aan, terwijl 50% van hen Marokkanen zijn die in het buitenland wonen die twee tot drie keer per jaar hun familie bezoeken", verwijten de oppositiepartijen (MP, USFP, PPS, PJD). Hoewel ze de inspanningen van de regering om van Marokko een belangrijke toeristische bestemming te maken erkennen, wijzen ze op een aantal tekortkomingen. "Het klopt dat het toerisme is hersteld na de Covid-crisis in 2019, maar de belangrijkste factor die het toerisme heeft gestimuleerd, is de deelname van Marokko aan het WK voetbal in Qatar", aldus Ahmed Abadi tegen Le360.
Lees ook: Marokkaanse diaspora boost voor toerisme Marokko
Het parlementslid van de PPS-partij bekritiseerde ook het gebrek aan overheidsinvesteringen in de toeristische sector. "Met uitzondering van de 2 miljard dirham die de regering na de Covid-19-crisis in de toeristische sector heeft geïnvesteerd, hebben we geen spoor van de uitvoerende macht gezien, behalve enkele infrastructuurprojecten", zei hij. Premier Aziz Akhannouch verdedigde het beleid van de regering. "De visie van de regering op de noodzaak om deze sector te ontwikkelen is duidelijk en realistisch. Toerisme is dynamisch en productief", aldus Akhannouch.
Lees ook: Marokko wint van Egypte en is toerisme-kampioen van Afrika
Ahmed Abadi reageerde daarop door te wijzen op de hoge belastingen in de toeristische sector en de hoge inflatie die het binnenlands toerisme belemmert. Hij stelde dat binnenlands toerisme alleen belangrijk wordt gevonden als het internationaal toerisme tegenvalt.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt