20 november 2023 , 19:00 - Mehdi Khabbouj - Sport
Het Marokkaanse elftal, onder leiding van bondscoach Walid Regragui, staat voor een belangrijke uitdaging in aanloop naar het Wereldkampioenschap van 2026. De Atlas Leeuwen zullen het opnemen tegen Tanzania op dinsdag 21 november in Dar es Salaam, in een wedstrijd die cruciaal is voor de kwalificatie.
Walid Regragui benadrukte maandag tijdens een persconferentie in het Benjamin Mkapa National Stadium in Dar es Salaam, de moeilijkheidsgraad van de wedstrijd. "We zijn ons bewust van de uitdaging, maar we hebben ons goed voorbereid en zijn gemotiveerd zoals altijd. We zijn hier om een goed resultaat neer te zetten. Dit is slechts het begin van de kwalificaties en we weten dat de weg lang is, beginnend met de wedstrijd van morgen."
Lees ook: Marokkaans elftal: verrassingen in spelersselectie Walid Regragui
De bondscoach sprak ook zijn respect uit voor de tegenstander, Tanzania, dat volgens hem extra gemotiveerd zal zijn en thuis speelt. De recente overwinning van Tanzania op Niger heeft het vertrouwen van de tegenstander ook versterkt. Regragui benadrukte dat de weg naar het WK een marathon is en dat alle teams gerespecteerd moeten worden. Achraf Hakimi, die ook aanwezig was op de persconferentie, wees op de toenemende moeilijkheid van de wedstrijden, zowel in Afrika als in Europa, en benadrukte de focus van het team op het duel tegen Tanzania.
Lees ook: Sofyan Amrabat’s belofte aan de Marokkanen (video)
Na het besluit van Eritrea om zich uit de kwalificatierondes terug te trekken, hebben de Atlas Leeuwen hun voorbereidingen voortgezet in het Mohammed VI Complex in Maamora. "We konden geen vriendschappelijke wedstrijd plannen omdat alle teams al wedstrijden hadden, dus we zullen morgen zien of dit in ons voordeel of nadeel heeft gewerkt. We zijn volledig gefocust op de wedstrijd van morgen om op ons best te zijn," concludeerde Walid Regragui.
Marokko kampt met ’verspilling’: 2,4 miljoen leegstaande woningen
Grens Algerije even open: 42 Marokkanen terug, maar 500 lotgenoten wachten
Afrika Cup 2025: Marokko kiest voor ervaring, negeert wereldkampioenen U20
Rabat betaalt 20 miljoen dirham voor hightech toiletten
Selectie Marokko onverwachte meevaller voor Britse clubs
Kaftan officieel Marokkaans: Algerije lijdt pijnlijke nederlaag
Afrika Cup 2025: Marokko kiest voor ervaring, negeert wereldkampioenen U20
Rabat betaalt 20 miljoen dirham voor hightech toiletten
Selectie Marokko onverwachte meevaller voor Britse clubs
Walid Regragui onthult selectie voor Afrika Cup, Hakim Ziyech uitgesloten
Marokko boekt moeilijke zege tegen Syrië, mag naar halve finale Arab Cup
Marokko haalt geblesseerde Sofyan Amrabat vroeger weg uit Spanje
Gratis superspits: Ayoub El Kaabi verlaat Olympiakos
Saoedische international mist penalty tegen Marokko, onder vuur om Marokkaanse moeder