7 april 2024 - 07:00 - Economie
De komst van Ryanair naar Marokko heeft de nodige controverse veroorzaakt. De regering heeft nu een verklaring afgegeven om de geruchten over subsidies, concurrentie met Royal Air Maroc en betaling in euro’s van binnenlandse vluchten te ontkrachten.
Het ministerie van Toerisme benadrukt dat er "geen subsidies of financiële bijdragen" zijn toegekend aan Ryanair voor de uitvoering van binnenlandse vluchten in Marokko. De samenwerking met Ryanair is gericht op "complementariteit" en wil de verbindingen tussen de Marokkaanse regio’s bevorderen.
Lees ook: Ryanair: Marokko aan bodemprijzen
De vluchten van Ryanair, zoals Tanger-Essaouira, Oujda-Marrakech en Fez-Agadir, dragen bij aan de ontwikkeling van het binnenlandse toerisme en bieden buitenlandse toeristen de kans om langer te verblijven in deze regio’s. Het ministerie van Toerisme is trots op het record van 14,5 miljoen toeristen in 2023 en benadrukt de noodzaak om de luchtvaartcapaciteit van Marokko te vergroten met het oog op de Afrika Cup in 2025 en het wereldkampioenschap voetbal in 2030.
Met betrekking tot de betaling in euro’s van binnenlandse vluchten, laat het ministerie weten dat Ryanair "actief werkt aan een oplossing" voor de transacties.
Het ministerie van Transport en Logistiek heeft in een persbericht bevestigd dat Ryanair toestemming heeft gekregen om "uitzonderlijk gedurende een maand" binnenlandse vluchten in Marokko in euro’s te verkopen. De Ierse low-costmaatschappij moet tijdens het IATA-zomerseizoen 2024 (maart-april) elf binnenlandse routes tussen negen Marokkaanse luchthavens aanbieden. Voorwaarde is dat de betalingen in dirhams gebeuren.
Lees ook: Massale vogelsterfte bij Tanger: vuilstortplaats verdacht
Op 29 maart 2024 werd Ryanair "herinnerd aan zijn verplichtingen" en gesommeerd om deze "zo spoedig mogelijk" na te komen. De maatschappij kreeg uiteindelijk toestemming om "uitzonderlijk gedurende een maand (vanaf zondag 31 maart)" binnenlandse vluchten uit te voeren om te voorkomen dat reizigers die al tickets hadden gekocht, de dupe zouden worden.
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Europese Unie wil nieuw pact met Marokko
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Boycot doet Danone wankelen in Marokko
Goed nieuws voor Marokkaanse economie: dirham stijgt
TotalEnergies verkiest Marokko, onvrede in België
Turkse export van machines naar Marokko groeit fors
Grote Spaanse groep verlaat Marokko
Miljardenverlies voor Marokko door fraude met douanepapieren
Marokko koopt meeste Tunesische dadels op
Geld meenemen naar Marokko? Let op!