28 maart 2024 - 16:00 - Marokko
Tientallen trekvogels zijn de afgelopen week dood aangetroffen in het natuurreservaat Tahaddart, vlakbij Tanger. De nabijgelegen vuilstortplaats El Manzala zou mogelijk de oorzaak zijn van hun dood.
De lokale autoriteiten en milieuactivisten onderzoeken de oorzaak van de mysterieuze sterfte. Een commissie van experts bezocht het reservaat om de dode vogels te bekijken, aldus Al Akhbar.
Lees ook: Honderden trekvogels vallen dood bij kust Safi
De commissie onderzoekt of de vuilstortplaats verboden middelen of insecticiden heeft gebruikt om de geur te bestrijden. Ze bekijken ook of giftige stoffen van de vuilstortplaats de nabijgelegen waterplassen hebben verontreinigd, waar de vogels drinken.
De dood van de vogels vestigt opnieuw de aandacht op de milieuhinder van de vuilstortplaats El Manzala. De stank is alomtegenwoordig en heeft al tot verhuizingen van omwonenden geleid.
Lees ook: Honderden vissen dood in rivier bij Nador
Volgens getuigen was er onlangs een lek van giftig percolaat uit de vuilstortplaats. Dit zou de oorzaak kunnen zijn van de vogelsterfte, aldus experts. De commissie is hard aan de slag om de exacte oorzaak te achterhalen. De bevindingen worden met argwaan afgewacht.
Anouar Ait El Hadj schittert in Champions League
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko