3 april 2022 - 09:40 - Economie
De Marokkaanse vastgoedsector is hard getroffen door de internationale economische situatie. Deskundigen verwachten dat de verkoopprijzen met ongeveer 20% zullen stijgen in vergelijking met vorig jaar.
De toename is te wijten aan prijsstijgingen of tekorten in bouwmaterialen, meldt Le 360, waarbij wordt opgemerkt dat de meeste bouwplaatsen te maken hebben met langere levertijden of onderbrekingen.
Lees ook: Marokko: algemene daling vastgoedprijzen in 2021
Mustapha Allali, vice-voorzitter van de Nationale Federatie van de vastgoedontwikkelaars (FNPI), stelt dat "de prijzen voor bouwmaterialen op de internationale markt al maandenlang de pan uit rijzen. Er zijn zelfs tekorten aan bepaalde producten, zoals glas, dat een schaars goed is geworden. De prijs van staal is ook gestaag gestegen. De prijs is gestegen van 7,5 dirham per kilo vóór de crisis tot bijna 12,5 dirham per kilo nu".
Het gebrek aan bepaalde bouwmaterialen en de stijgende prijzen zullen "zeker van invloed zijn op de verkoopprijs per vierkante meter," zegt Allali. Volgens de expert kan de sector worden gered met een stijging van de verkoopprijzen met 15-20% vanaf 2021.
Lees ook: Ontwikkelaar bouwt nieuwe stad bij Marrakech
Ondanks de internationale economische situatie toont de vastgoedsector in Marokko echter een grote veerkracht. Eind februari was de verkoop van cement - de belangrijkste indicator voor de bouwsector - met 5,8 % gestegen, na in het voorgaande jaar met 10,1 % te zijn gedaald.
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Belasting betalen in Marokko verandert
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje