15 januari 2022 - 19:40 - Economie
Marokko en Portugal hebben besloten hun onderlinge samenwerking te verbeteren door de ondertekening van een overeenkomst betreffende de tewerkstelling en het verblijf van Marokkaanse werknemers in Portugal.
Gedurende de per videoconferentie georganiseerde ondertekeningsceremonie herhaalden minister van Buitenlandse Zaken Nasser Bourita en zijn Portugese ambtgenoot Augusto Santos Silva, dat zij zich zullen inzetten om de regelmatige migratiestromen tussen de twee landen naar behoren te beheren.
Lees ook: Canada komt in Marokko rekruteren
De ondertekening van het document past in de modernisering van het partnerschap tussen beide landen en is bedoeld om tegemoet te komen aan de groeiende vraag naar Marokkaanse werknemers, door het vaststellen van de toelatings- en verblijfsprocedures die gelden voor Marokkaanse burgers die in Portugal een beroepsactiviteit willen uitoefenen.
Zo bestaat er nu een procedure voor selectie en aanwerving van werknemers, algemene voorwaarden voor werk en opleiding, gezinshereniging en sociale zekerheid en belastingen.
Het Nationaal Agentschap voor de bevordering van de werkgelegenheid en de vaardigheden (ANAPEC) en zijn Portugese tegenhanger, het IEFP, staan in voor de uitvoering van de bepalingen van de overeenkomst, onder toezicht van de bevoegde regeringsinstanties.
Lees ook: Spanje zal Marokkanen makkelijker kunnen aanwerven
Marokko is het tweede land na India dat een dergelijke overeenkomst met Portugal ondertekent. De overeenkomst voorziet in de oprichting van een gemengd comité, bestaande uit vertegenwoordigers van de bevoegde autoriteiten van beide landen, om te zorgen voor regelmatig toezicht en uitwisseling van informatie.
Puma pakt vervalsers in Marokko aan
Marokko betrapt Algerijnen met valse paspoorten
Onbekende ziekte doodt schapen en geiten in Marokko
Marokko in nieuwe Arabische "NAVO"-strijdmacht?
Koning Mohammed VI zorgt voor repatriëring kabelbaanslachtoffer Lissabon
Ryanair’s geheime wapen voor recordwinsten? Vluchten naar Marokko
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden
Historische prijsdaling olijfolie in Marokko
Marokko krijgt (eindelijk) toegang tot Amerikaanse vismarkt
Marokko blokkeert lading runderen, duizenden dieren vast in haven
Banken Marokko "plegen misbruik"