23 oktober 2021 - 15:00 - Marokko
Het Marokkaanse ministerie van Volksgezondheid heeft de berichten over het overlijden van een jong meisje na de toediening van het Pfizer-vaccin ontkent.
De afdeling besloot eerder deze week te stoppen met de toediening van het Pfizer-vaccin. Dit leidde tot onrust en geruchten over het overlijden van een jong meisje in Rabat, kort nadat ze het Duits-Amerikaanse vaccin had ontvangen.
Lees ook: Marokko: vaccinatiepas vanaf donderdag verplicht
Volgens het hoofd van de afdeling overdraagbare ziekten, Abdelkrim Meziane Bellefquih, is het besluit om geen Pfizer-vaccins meer toe te dienen enkel logistiek. De verantwoordelijke vertelde aan Hespress dat de voorraad Pfizer-vaccins in Marokko bijna op is.
De Pfizer-vaccins die nog beschikbaar zijn worden voorbehouden voor Marokkanen die reeds een eerste Pfizer-dosis hebben ontvangen. Het besluit om dit te doen komt volgens Bellefquih rechtstreeks van minister Khalid Ait Taleb van Gezondheid.
Lees ook: "Made in Morocco" coronavaccin eind dit jaar beschikbaar
Marokko verwacht de levering van een nieuwe partij Pfizer-vaccins "in de komende dagen". Mensen die intussen een eerste dosis van het coronavaccin wensen te ontvangen, zullen het Sinopharm-vaccin toegediend krijgen.
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader