2 februari 2022 - 18:20 - Marokko
Vier verdachten zijn vorige week door de gerechtelijke politie in Settat, in samenwerking met de technische en wetenschappelijke politie, gearresteerd wegens sextortion op sociale media.
Een van de slachtoffers van de verdachten, vier studenten aan de Universiteit Hassan I, deed aangifte van seksuele afpersing bij de politie. Hij beschuldigt de studenten van oplichting, seksuele chantage en bedreigingen met de publicatie van intieme foto’s op sociale media.
Lees ook: Marrakech: jongemannen veroordeeld voor sextortion
Hespress bericht dat de bende twee jonge meisjes inzette om de slachtoffers te verleiden op sociale media. De slachtoffers werden vervolgens overtuigd om intieme beelden van zichzelf door te sturen. De naaktbeelden werden dan gebruikt om hen af te persen. Om de beelden niet op internet te verspreiden vroegen de verdachten grote sommen geld aan de slachtoffers.
Dankzij gegevens die door de wetenschappelijke politie werden verschaft, lukte het de gerechtelijke politie in Settat om de verdachten te lokaliseren. Alle vier werden in een appartement in dezelfde stad gearresteerd. De politie nam elektrische apparatuur in beslag in de woning.
Lees ook: Marokko : slachtoffer sextortion deelt haar verhaal
De vier verdachten werden in voorlopige hechtenis genomen onder toezicht van het parket. Het onderzoek loopt nog.
Politicus in Marokko: "Alcohol ok en executie voor corrupten"
Plannen voor nieuwe luchthaven in Marokko concreet
WK 2030: Marokko’s grootste gok of gouden kans?
Marokkaans-Zwitserse Alayah Pilgrim maakt furore op Euro 2025
Renovatie plein wekt woede in Al Hoceima
Nador pakt chaos op stranden aan met vaste prijzen
Politicus in Marokko: "Alcohol ok en executie voor corrupten"
Renovatie plein wekt woede in Al Hoceima
Nador pakt chaos op stranden aan met vaste prijzen
Gevaarlijke situatie op toeristische trekpleister Al Hoceima
Marokkaanse verliest 222.000 dirham door WhatsApp-bericht
Vicevoorzitter wijk Tanger opgepakt na klacht uit België
Grensovergang Melilla: minder drukte door uitkeringscontrole
Ajdir wil strandtoerisme redden