11 september 2021 - 12:40 - Economie
Aan het einde van het tweede kwartaal van dit jaar, zijn de huurprijzen van gemeubileerde appartementen sterk gestegen in Marokko, terwijl die van lege appartementen gedaald zijn.
Vastgoedwebsite Mubawab heeft een nieuwe editie vrijgegeven van zijn tensiometer voor huurwoningen. Dit instrument volgt de huurmarkt op nationaal niveau op de voet. "De huurprijsindex voor gemeubileerde flats steeg aan het eind van het tweede kwartaal van 2021 met 2 punten, terwijl die voor lege flats in dezelfde periode met 1 punt daalde," merkt Mubawab op.
Lees ook: Marokko: daling van de vastgoedprijzen
Volgens het platform worden gemeubileerde flats gemiddeld verhuurd voor 8300 dirham per maand, wat een stijging inhoudt van 2% op kwartaalbasis en een lichte stijging op jaarbasis. Anderzijds "worden gemeubileerde villa’s, gemiddeld, aan 23.800 dirham per maand verhuurd en registreren wij een stabiliteit op kwartaalbasis en een regressie van -3% per jaar", meldt de belangrijke vastgoedsite in Marokko.
Mubawab keek ditmaal ook specifiek naar de evolutie van de prijzen in de grote steden en merkt op dat "de duurste villa’s zich bevinden in Casablanca (30.700 dirham), Rabat (29.500 dirham) en Bouskoura (25.900 dirham), en de goedkoopste in Bouznika (4000 dirham), Oujda (5800 dirham) en Sidi Bouzid (6500 dirham).
Lees ook: Marokko rekent op diaspora om vastgoedmarkt te stimuleren
Volgens Kevin Gormand, CEO en medeoprichter van de Mubawab Group, is het zeer duidelijk dat "de vraag naar verhuur op onze portaalsite blijft toenemen, met een constante zoektocht naar meer comfort en uitrusting".
Verder wijst de site erop dat Guéliz (Marrakech), Agdal (Rabat), Hay Ryad (Rabat), Dar Bouazza, Bouskoura, Maarif (Casablanca), Sidi Maarouf (Casablanca), Bourgogne Ouest (Casablanca), Agdal (Marrakech) en Aïn Sebaa (Casablanca) in het laatste kwartaal tot de tien populairste wijken voor de langetermijnverhuur van woningen behoorden.
Mislukte transfer Hakim Ziyech: uitleg van Luis Campos
Dode en tientallen gewonden bij verkeersongeval in Martil
Sensationele redding van Yassine Bounou (video)
Broertjes verdrinken in Taounate
In beeld: hotel Robert de Niro in Marrakech
Aardbeving Turkije: Marokkaanse ambassade zoekt vermiste Marokkanen
Marokko wil groene waterstof exporteren naar EU
La Méridionale stopt met verbinding Barcelona-Tanger
Rusland versnelt dieseluitvoer naar Marokko
Marokko moderniseert spoorwegnet met 100 nieuwe treinen
Nieuwe vluchten TUI fly naar Marokko
Witwassen: nieuwe regels voor Marokkaanse vastgoedmakelaars
Nador wordt cluster voor recycling textielproducten
Vogue spoort lezers aan om Marrakech te bezoeken