2 september 2022 - 17:00 - Marokko
De huurprijs van woningen in Marokko varieert naargelang het type, maar ook de stad waar de accommodatie zich bevindt. Waar bevinden zich de goedkoopste en de duurste huurhuizen?
De huurbarometer van vastgoedtaxateur Mubawab laat zien in welke steden de huren in het tweede kwartaal goedkoper en duurder zijn geworden. In het segment van de appartementen die leeg te huur worden aangeboden, zijn Azzemour (1600 dirham), Settat (1700 dirham) en Tetouan (1800 dirham) de steden waar de huur het goedkoopst is. Daarentegen zijn Rabat (9500 dirham), Casablanca (7800 dirham) en Marrakech (6200 dirham), de steden waar de huur het duurst is. Gemiddeld wordt een leegstaande flat verhuurd voor 7250 dirham per maand.
Lees ook: Vastgoed Marokko: huren stijgen
In het segment villa’s zijn de goedkoopste terug te vinden in Tetouan (8500 dirham), Meknes (9300 dirham) en Agadir (10.900 dirham). De duurste steden zijn Casablanca (34.400 dirham), Bouskoura (31.500 dirham) en Rabat (30.200 dirham). Gemiddeld wordt een villa verhuurd voor 22.200 dirham per maand. De huurprijs is in het tweede kwartaal met 9% gestegen ten opzichte van het eerste kwartaal en met 10% ten opzichte van het voorgaande jaar, aldus de huurbarometer van Mubawab.
Lees ook: Vraag naar vakantiewoningen hoog dankzij Marokkaanse diaspora
Het platform constateert ook een toename van de vraag met 36% in het tweede kwartaal van 2022. De vraag toonde in het eerste kwartaal een daling van -13,7%. "De stijging gaat daarentegen gepaard met een daling van het aanbod met 5,5%, na de in het eerste kwartaal van 2022 waargenomen stijging met 4,9%", aldus de de website.
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader