23 februari 2023 - 21:00 - Economie
De vastgoedsector in Marokko werd in de loop van 2022 geconfronteerd met meerdere crisissen. De markt voor nieuwe en oude flats zag in het 4ᵉ kwartaal van 2022 een vertraging van vraag en aanbod, aldus Mubawab.
In het 4ᵉ kwartaal van 2022 stegen de prijzen van flats en steeg de gemiddelde prijs per vierkante meter met +2,1%, terwijl die van flats uitkwam op 10.500 dirham, aldus de website voor onroerend goed Mubawab. Het aanbod van nieuwe en oude flats daalde in het vierde kwartaal met 7,9% en de vraag met 11,9%.
Lees ook: Vastgoedmarkt in Marokko onder druk
"De prijzen van oude villa’s zijn met 5,2% gestegen en die van oude flats stegen tussen het 3ᵉ en 4ᵉ kwartaal van 2022 met 0,9%. Op jaarbasis is de totale prijs van oudere eigendommen met -3,5% gedaald, met een daling van -5,8% voor villa’s en stabiliteit voor flats", aldus het rapport. De prijzen van nieuwe huizen volgen dezelfde trend als de prijzen van oude huizen. In het vierde kwartaal van 2022 steeg de totale prijs van nieuwe woningen met 0,8%, met een stijging van 2,5% voor villa’s en een kleine daling van -0,3% voor appartementen.
Lees ook: Geschikt aanbod vinden op Marokkaanse vastgoedmarkt moeilijk
Op jaarbasis is de totale prijs van nieuwe woningen gemiddeld met 4,3% gestegen, met een stijging van 9,9% voor villa’s en een daling van -2,1% voor appartementen. De Mubawab Prijsindex daalde in het vierde kwartaal met 0,3% ten opzichte van november 2022 en kwam uit op hetzelfde prijsniveau als in september 2022, wat neerkomt op een daling van 0,77% ten opzichte van dezelfde periode van het voorgaande jaar. Casablanca, Agadir en Marrakech zijn de steden met de meest stabiele prijzen voor appartementen, met minimale prijsontwikkelingen tussen -1 en +1%.
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Chinees miljardenproject in Marokko: duizenden banen op komst
De gok van Marokko: 30 miljard euro voor groene waterstof
China pompt 18 miljard in Marokko’s duurzame toekomst
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden
Historische prijsdaling olijfolie in Marokko