11 november 2022 - 09:00 - Economie
Naar aanleiding van het herstel van de toeristische sector heeft Marokko zijn verwachtingen voor de Britse markt naar boven bijgesteld. Tegen 2027 wil het koninkrijk het aantal aankomsten van Britse toeristen verdubbelen.
Dit streefdoel werd aangekondigd op de vakbeurs World Travel Market (WTM), die van 7 tot 9 november in Londen werd gehouden. Fatim-Zahra Ammor, minister van Toerisme, zei in haar toespraak dat de toeristische sector - drijvende kracht achter de Marokkaanse economie - de cijfers van voor de gezondheidscrisis wil bereiken.
Lees ook: Marokko wil aantal toeristen tegen 2030 verdubbelen
De deelname van Marokko aan dit promotie-evenement is in dit verband "uiterst belangrijk" omdat het op een moment van herstel komt. Het koninkrijk is er dankzij de gezamenlijke inspanningen van alle betrokkenen en de regering reeds in geslaagd meer dan 76% van het aantal toeristen en meer dan 100% van de inkomsten uit het toerisme terug te winnen, voegde hij eraan toe.
Lees ook: Toerisme krijgt boost dankzij Marokkaanse diaspora
Fatim-Zahra Ammor liet verder weten dat de deelname van Marokko aan deze beurs gerechtvaardigd wordt door het feit dat Groot-Brittannië een belangrijke markt is geworden, met bijna 600.000 aankomsten en meer dan twee miljoen overnachtingen per jaar. "Het is onze derde markt in Europa wat toeristen betreft en de tweede wat overnachtingen aangaat. Op lange termijn is ons doel om het aantal toeristen uit Engeland dat Marokko bezoekt tegen 2030 te verdubbelen", aldus de minister.
Prins Moulay Rachid op spoedtop in Qatar
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België
Marokko mikpunt van lastercampagne op TikTok?
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen
Dieven in Marokko imiteren ’La Casa de papel’
China pompt 18 miljard in Marokko’s duurzame toekomst
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden
Historische prijsdaling olijfolie in Marokko
Marokko krijgt (eindelijk) toegang tot Amerikaanse vismarkt
Marokko blokkeert lading runderen, duizenden dieren vast in haven