29 maart 2024 - 19:00 - Marokko
Marokkaanse huishoudens hebben in 2022 meer dan 4 miljoen ton voedsel weggegooid, een alarmerende toename van 27% in vergelijking met het jaar ervoor. Dit blijkt uit de 2024 Food Waste Index van het VN-Milieuprogramma (UNEP) en de Britse ngo WRAP.
De verspilling per inwoner steeg van 91 kg in 2021 naar 113 kg in 2022, waarmee Marokko een van de koplopers is in voedselverspilling in Noord-Afrika. In 2022 werd wereldwijd 1,05 miljard ton voedsel verspild, wat neerkomt op 132 kg per persoon. Huishoudens zijn verantwoordelijk voor 60% van deze verspilling, terwijl restaurants en de detailhandel respectievelijk 28% en 12% voor hun rekening nemen.
Lees ook: Marokkanen verspillen massaal voedsel tijdens Ramadan
Inger Andersen, directeur-generaal van UNEP, noemt de voedselverspilling "een tragedie". "Miljoenen mensen lijden vandaag honger, terwijl er wereldwijd voedsel wordt verspild," zegt ze. "Dit is niet alleen een groot ontwikkelingsprobleem, maar de gevolgen van deze nutteloze verspilling brengen ook aanzienlijke kosten met zich mee voor het klimaat en de natuur."
Lees ook: Marokko niet bedreigd door voedselcrisis, ondanks oorlog en droogte
Harriet Lamb, CEO van WRAP, benadrukt de noodzaak van meer gecoördineerde actie om voedselverspilling tegen te gaan. "We steunen de oproep van UNEP aan meer G20-landen om voedselverspilling te meten en zich in te zetten voor SDG 12.3," zegt ze. "Het is essentieel om ervoor te zorgen dat voedsel mensen voedt en niet op de vuilnisbelt belandt."
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt