6 april 2022 - 18:20 - Marokko
Ondanks de grote droogte en de gevolgen van de Russische inval in Oekraïne wist Marokko dit jaar opnieuw in zijn tarwebehoefte te voorzien. Samen met Nigeria is het koninkrijk een van de weinige landen in Afrika die hierin zijn geslaagd.
Volgens een door de PCNS gepubliceerde studie, waarin de gevolgen van de Russisch-Oekraïense oorlog voor de voedselvoorziening van Afrika werden onderzocht, beschikt Rabat over gediversifieerde bevoorradingsbronnen. Marokko is de derde grootste importeur van tarwe in Afrika. Vorig jaar bedroeg de invoer uit Rusland 0,8 miljoen ton, uit Canada 0,7 miljoen ton en uit de Verenigde Staten 0,6 miljoen ton.
Lees ook: Ingrediënten Ramadan-maaltijden duurder door oorlog Oekraïne
Algerije, de op één na grootste tarwe-importeur van Afrika, kon, in tegenstelling tot het koninkrijk, de uitdaging niet aangaan omdat de oorlog in Oekraïne in volle hevigheid woedde. Het land heeft zich onlangs tot Rusland gewend als leverancier, ten koste van Frankrijk en Duitsland. Algerije importeert 7,7 miljoen ton, terwijl het zelf ongeveer 3,6 miljoen ton produceerde in 2021-2022.
Lees ook: Marokko niet getroffen door voedselcrisis
Volgens de studie lopen twee landen een groot risico op een voedselcrisis, met name Libië en Tunesië. Libië importeert 60% van zijn tarwebehoefte uit Oekraïne en ongeveer 15% uit Rusland, zodat het zo snel mogelijk op zoek moet naar alternatieven voordat de voorraden uitgeput raken.
Marokko rouwt om verlies televisie-icoon Khadija Assad
Spanje verhoogt budget voor door Marokko geclaimde rotsen en eilanden
Wie is de Marokkaanse spion achter de val van Antonio Panzeri?
Marokko en VS bereiden grootste militaire oefening van Afrika voor
Arrestatie na vondst lichaam Mohamed (17) in Frankrijk
Abdelmadjid Tebboune wil Sahara-kwestie niet loslaten, "ongeacht de prijs"
Wie is de Marokkaanse spion achter de val van Antonio Panzeri?
Marokko en VS bereiden grootste militaire oefening van Afrika voor
Leverde Marokko tanks aan Oekraïne?
La Mamounia viert honderdste verjaardag
"Marokko kan helpen Europese economie CO2-neutraal te maken"
PJD weigert Israël te verwelkomen op Néguev-top in Marokko
Koudegolf treft Marokko deze week
Organisatie verzet zich tegen sekstoerisme in Marokko