3 september 2024 - 10:30 - Marokko
In Marokko wordt momenteel een wetsvoorstel besproken dat boetes oplegt voor het verspillen van voedsel.
Het initiatief komt van de parlementaire groep van de RNI-partij. De voorgestelde wet zou betekenen dat iedereen die eetbaar voedsel weggooit, een boete krijgt die gelijkstaat aan het dubbele van de marktwaarde van het weggegooide voedsel.
Lees ook: Marokkanen verspillen recordhoeveelheid voedsel
Het doel van de wet is om voedselverspilling door restaurants en groente- en fruitverkopers te verminderen. In plaats van onverkocht maar nog goed voedsel weg te gooien, stelt de wet voor om dit te doneren aan organisaties die het kunnen verdelen onder kwetsbare groepen zoals studenten, daklozen en ouderen. Ook kan het voedsel worden verwerkt tot diervoeder of compost.
Lees ook: Marokko: voedselverspilling beboet
Alle spelers in de voedselketen, van producenten tot winkeliers, zullen worden betrokken bij deze strijd tegen voedselverspilling. Het is duidelijk dat Marokko dit probleem serieus neemt, vooral gezien de alarmerende cijfers uit het rapport van het VN-milieuprogramma over de voedselverspillingsindex. In 2022 werd er in Marokko meer dan 4,2 miljoen ton voedsel verspild, wat neerkomt op 113 kilogram per persoon per jaar. Dit heeft niet alleen gevolgen voor de economie, maar ook voor de voedselzekerheid in het land.
Koning Mohammed VI onthult "Atlantisch Initiatief" voor Afrikaanse landen
Verrassend: Marokko scoort laag op gastvrijheid
Ontdekking in Marokko herschrijft einde dinosauriërs
Marokko’s nieuwe arsenaal: Drones en raketten van Israël en VS
Instagram-sensatie: Sakina Karchaoui verovert Euro 2025
Knapste politieagent van Marokko gaat viraal
Koning Mohammed VI onthult "Atlantisch Initiatief" voor Afrikaanse landen
Verrassend: Marokko scoort laag op gastvrijheid
Ontdekking in Marokko herschrijft einde dinosauriërs
Marokko’s nieuwe arsenaal: Drones en raketten van Israël en VS
Knapste politieagent van Marokko gaat viraal
Vermiste Class40 Acrobatica raceboot duikt op in Marokko
Lichaam onbekende man spoelt aan in Tanger
Marokkaanse drone schakelt Polisario-leden uit