22 november 2021 - 18:30 - Economie
Aan het einde van juni 2021 waren er meer dan 5000 woningaankopen verricht door Marokkanen in Spanje, dat is 10,8% van het totale aantal operaties. De Britten en Roemenen volgen hen op.
Volgens gegevens van de Algemene Raad van Notarissen hebben Marokkanen in Spanje 5159 woningen gekocht, Britten kochten 4614 woningen en Roemenen 3770 woningen. In de eerste helft van dit jaar is de aankoop van woningen door buitenlanders gestegen met 74,8% voor Marokkanen, 75,1% voor Duitsers en 90,2% voor Zwitsers.
Lees ook: Marokkanen bij grootste kopers Spaans onroerend goed
Onder de ingezeten buitenlanders hebben Marokkanen en Roemenen de meeste woningen verworven op bijna het gehele schiereiland, met uitzondering van Galicië en de archipels. Marokkanen hebben zo’n 50% van de huizen gekocht in Murcia, 40% in Extremadura en 34% in La Rioja. Roemenen waren goed voor 33% van alle woningaankopen door buitenlanders in Castilla-La Mancha en Aragon.
De gemiddelde prijs per vierkante meter van de transacties uitgevoerd door buitenlandse kopers in de eerste helft van 2021 bedroeg 1863 euro, een stijging van 4,1% jaar-op-jaar. Niet-ingezeten buitenlanders betaalden de hoogste bedragen voor hun woningen met gemiddeld 2452 euro per vierkante meter, terwijl het gemiddelde voor ingezetenen 1498 euro per vierkante meter bedroeg.
Lees ook: Marokkanen hebben veel belangstelling voor Spaans onroerend goed
Marokkanen betaalden met 640 euro de laagste gemiddelde prijs per vierkante meter voor hun woning. Roemenen kochten voor 967 euro per vierkante meter, en Ecuadorianen voor 984 euro per vierkante meter.
Het aantal woningaankopen steeg duidelijk per regio: op de Balearen (11%), in Andalusië, Galicië, Madrid en Navarra (5,8% tot 6,3%). Gematigder stijgingen werden genoteerd in de Valenciaanse Gemeenschap (2,5%), de Canarische Eilanden (2,2%) en Baskenland (0,7%).
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Oneerlijke Concurrentie? Europa klaagt over Marokkaanse avocado-import
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?