22 december 2019 - 13:30 - Marokko
De Internationale Astronomische Unie heeft aan 112 landen gevraagd om 112 planeten, exoplaneten en hun gaststerren een naam te geven. 780.000 mensen in de wereld hebben namen voorgesteld waarvan enkel twee per land werden geselecteerd.
Onder de toegewezen namen werden twee Marokkaanse namen geselecteerd voor een planeet en haar gastster, met name Tislit en Isli.
Beide namen hebben een Amazigh achtergrond en betekenen bruidegom en bruid. Ze werden aan de ster WASP-161 en haar planeet toegekend, als metaforisch beeld van het huwelijk.
De toekenning van de namen vond afgelopen dinsdag in Parijs plaats tijdens een persconferentie ter gelegenheid van de honderdste verjaardag van de Internationale Astronomische Unie.
Belg al vier jaar onterecht vast in Marokko?
Cocaïnegebruik neemt toe bij Marokkaanse jetset
Frans-Marokkaanse Koh-Lanta-deelnemer plots overleden
Diaspora-boycot ontkracht: Al Hoceima bomvol
Marokkaanse voetbalbond belooft spelers dikke premies
Zwerfdier in Marokko verzorgen? Tot 150.000 dirham boete!
Belg al vier jaar onterecht vast in Marokko?
Cocaïnegebruik neemt toe bij Marokkaanse jetset
Diaspora-boycot ontkracht: Al Hoceima bomvol
Zwerfdier in Marokko verzorgen? Tot 150.000 dirham boete!
Make-over N16 kustweg in Noord-Marokko bijna klaar (video)
Groen licht voor miljardenproject luchthaven Tanger
Automobilist wint rechtszaak tegen Snelwegen van Marokko
Zeldzame superbolides van Marokkanen diaspora overspoelen Tanger