6 juli 2024 - 16:00 - Marokko
Een Marokkaanse man die in het buitenland woont, wordt verdacht van betrokkenheid bij grootschalige witwaspraktijken. Dit kwam aan het licht na een verdachte transactie vanuit het belastingparadijs Nauru, een eiland in de Stille Oceaan.
De man, eigenaar van een reisbureau in Marokko, ontving een miljoen dollar van een bank op Nauru, dat bekend staat als ’hoog risico’. Hij wilde dit geld investeren in een toeristisch project in het noorden van Marokko.
Lees ook: Marokkanen betrokken bij witwassen van 180 miljoen euro in België
De bankmedewerker die de transactie afhandelde, vertrouwde de herkomst van het geld niet en startte een onderzoek. Daaruit bleek dat de ontvanger van het geld van plan was om samen met een buitenlandse partner te investeren in een project aan de Marokkaanse Middellandse Zeekust.
Hoewel de man de nodige documenten voor het toeristische project had overlegd, was dit niet voldoende om de bankmedewerker gerust te stellen. Hij meldde de transactie bij de Marokkaanse autoriteit voor financiële inlichtingen (ANRF), zoals wettelijk verplicht.
Lees ook: Geld witwassen: Marokko strenger en dat werpt vruchten af
De ANRF ontdekte dat er geen duidelijke zakelijke relatie bestond tussen de ontvanger en de verzender van het geld. Bovendien bleek de verzender verbonden te zijn aan een bedrijf dat eerder betrokken was bij een witwaszaak in de Marokkaanse vastgoedsector. Dit versterkte het vermoeden van witwassen.
Veel mysterie rond dodelijke val Abdel uit raam in Brussel
Bus met Marokkanen valt stil op Franse snelweg, Marokko grijpt in
Marokko keurt internationaal kentekenplaat goed
Nieuwe dam in Taounate: hoop voor water, energie en banen
Atlas Leeuwen nr 1 in Afrika
Dode en gewonden bij frontale botsing in Tanger
Marokko keurt internationaal kentekenplaat goed
Nieuwe dam in Taounate: hoop voor water, energie en banen
Dode en gewonden bij frontale botsing in Tanger
PJD wil Marokkaanse diaspora charmeren
Zorgen in Marokko over nieuw huwelijkstrend
Tanger geschokt door fatale voedselvergiftiging
Marokko bouwt mega-datacenter in Sahara
Marokko opent jacht op strandgangsters