17 april 2023 - 22:00 - Wereld
De federale gerechtelijke politie Leuven heeft in samenwerking met de Nederlandse regionale politie eenheden Zeeland-West-Brabant en Rotterdam en de Spaanse Guardia Civil, een criminele organisatie opgerold die bestond uit Marokkaanse, Spaanse en Belgische burgers. In totaal werd door dit netwerk 180 miljoen euro witgewassen dat afkomstig was van cocaïnehandel.
Het onderzoek werd in oktober 2021 ingesteld na de kraak van het Sky ECC-netwerk. De criminele organisatie was actief in België maar ook in Nederland, Spanje, Zuid-Amerika en Dubai. De leden hadden een complex en professioneel systeem opgezet om de winst afkomstig van de invoer van cocaïne in de Europese Unie via havens en luchthavens, wit te wassen via vastgoedprojecten, aldus Europol.
Lees ook: Marokkaanse bank in België blijkt spil in witwaszaak
In maart van dit jaar werden vijf verdachten gearresteerd in België en één in Spanje. In totaal werd 1,2 miljoen euro aan cryptogeld, drie eigendommen, 50.000 euro in contanten, een luxeauto, verschillende luxe horloges en sieraden, 23 telefoons, drie kluizen en een geldtelmachine in beslag genomen.
Daklozen in Tanger in strijd tegen de koude: een roep om hulp
Euro 2024: Marokko is inspiratiebron voor Europees team
Marokko: Emiraten financieren HSL Kenitra-Marrakech
Hafid Derradji beschuldigt FIFA-baas van corruptie door Marokko
Marokko’s ambitieuze snelwegprojecten in volle gang
Israël raadt reizen naar Marokko sterk af
Israël raadt reizen naar Marokko sterk af
Algerijnse journalist ontvangt prijs voor Marokko-haat
Ayem Nour veroordeeld in Marokko, vader reageert op voogdij zoon
Van België tot Dubai: het luxe leven van Belgisch Marokkaanse drugsbazen
Interpol: de 11 meest gezochte Marokkanen ter wereld
Algerijn die van Sebta naar Marokko probeerde te zwemmen had zwaar geheim
Grote fraudezaak gericht op Marokkanen ontdekt in Sebta
Prinses Lalla Hasnaa in Dubai (video)