25 december 2023 - 10:00 - Sport
Tijdens de volgende Afrika Cup, die van 13 januari tot 11 februari 2024 in Ivoorkust plaatsvindt, zal de Marokkaanse Bouchra Karboubi geschiedenis schrijven als enige vrouwelijke hoofdscheidsrechter.
De keuze van Karboubi is een aanzienlijke mijlpaal, niet alleen voor Marokko maar voor het hele continent, aangezien ze deel uitmaakt van een groep van zeven Marokkaanse scheidsrechters die door de Confederatie van Afrikaans Voetbal (CAF) zijn geselecteerd voor het prestigieuze toernooi.
Lees ook: FIFA kiest Marokkaanse vrouwelijke scheidsrechters voor WK-2023
De Marokkaanse Voetbalbond (FRMF) kondigde aan dat Marokko prominent aanwezig zal zijn onder de 68 geselecteerde scheidsrechters, waaronder centrale scheidsrechters, assistenten en VAR (Video Assistant Referees), samen met Egypte.
Lees ook: Bouchra Karboubi, scheidsrechter en politieagente, een uitzonderlijke vrouw
Bouchra Karboubi, erkend als een internationale scheidsrechter, zal als centrale arbiter de leiding hebben over verschillende wedstrijden tijdens de Afrika Cup. Ze wordt bijgestaan door landgenoten Jalal Jayed en Samir Guezzaz. Daarnaast zijn Mostapha Akerkad en Lahcen Azguaou geselecteerd als assistent-scheidsrechters, terwijl Redouane Jayed en Zakaria Brinzi zullen fungeren als VAR-scheidsrechters.
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
FC Barcelona komt naar Marokko!
Hachim Mastour: "Ik was een crash-test"
Atlas Leeuwen: 12 overwinningen die alles veranderen
Na Brighton wil andere grote club Azzedine Ounahi
Tarik Khbabez heeft droom voor Marokko
Youssef En-Nesyri krijgt aanbod dat hij niet kan weigeren