15 november 2024 - 21:20 - Wereld
Het ochtendprogramma "Bonjour" op de Franse zender TF1 besteedde deze week aandacht aan Marrakech. Voor de reportage werd de studio verrast met een Marokkaans ontbijt, dat de presentatoren zichtbaar deed smaken.
Met muntthee, msemen, baghrir en amlou, een "duivels lekkere pasta" van amandelen, arganolie en honing, werden de kijkers meegenomen naar Marokko. "Het is gewoon goddelijk", zei presentatrice Julie Toméi, die haar collega’s uitnodigde om te proeven van het ontbijt dat chef-kok Abdel Alaoui had bereid.
Lees ook: Marokko verovert wereldtitel voor beste keuken
De reportage over Marrakech, "de favoriete bestemming van de Fransen", volgde na het smakelijke intermezzo. Vorig jaar bezochten 5 miljoen toeristen de stad, van wie een kwart Fransen. Toméi verklaarde het succes: "Het is niet ver weg - drie uur vliegen - je hebt bijna gegarandeerd mooi weer, ze spreken er Frans (...) en het is vooral heel anders." Ze noemde de vele toeristische trekpleisters van de stad, zoals het Djemaa el-Fna plein, de Majorelletuin en de medina met zijn "700 hectare aan kronkelende straatjes die op de werelderfgoedlijst van Unesco staan, de grootste van Marokko".
Lees ook: Nieuwe onderscheiding voor Marokkaanse keuken
De presentatrice gaf ook tips voor een bezoek aan de medina, zoals deelname aan een escape game. Om de gebaande paden te verlaten, raadde ze aan om advies te vragen aan de lokale bevolking en misschien zelfs een fietstocht te maken met studenten uit Marrakech. Deze activiteit steunt een goed doel dat jonge meisjes leert fietsen, voorlichting geeft over verkeersveiligheid op scholen en jongeren opleidt tot fietsmonteur. Tot slot raadde de journaliste aan om te dineren in het restaurant van de Amal-stichting in Guéliz, waar vrouwen de heerlijkste gerechten bereiden.
Dit verandert op de luchthaven van Al Hoceima
Marokko zet zich schrap voor extreem weer
Verwarde Marokkaanse van dak in Istanbul gehaald en land uitgezet
Marokko’s kostbaarste exportproduct: zijn eigen talent
Woede over rederij Balearia op Marokko-route
’Imad Marrakech’ gaf vanuit Brusselse cel opdracht voor (vergis)moord
Verwarde Marokkaanse van dak in Istanbul gehaald en land uitgezet
’Imad Marrakech’ gaf vanuit Brusselse cel opdracht voor (vergis)moord
Terugroepactie in Marokko geproduceerde Peugeots
Mocro Maffia-acteur Marouane Meftah in de fout
Vrouw in Antwerpen vermomt zich als moslima om diefstal te plegen
Onveilig Brussel: de keiharde oproep van burgemeester Saliha Raïss
Opvallende trend: Marokkanen verkiezen Spaanse stranden
Marokko schiet Portugal te hulp