Zoeken

Marokkaan Ayoub Ayach wil goud op WK pizza

10 mei 2025 - 20:30 - Wereld

©

Na in 2022 derde en in 2023 tweede te zijn geworden, is de Marokkaanse chef-kok Ayoub Ayach vastbesloten om het komende wereldkampioenschap pizza te winnen, dat begin juni in Napels, Italië, plaatsvindt.

Ayoub Ayach behaalde de derde plaats in 2022 en de tweede plaats tijdens het wereldkampioenschap pizza van 2023. Dit jaar is hij vastbesloten de titel te winnen en de Marokkaanse vlag te hijsen in een van de meest prestigieuze culinaire competities ter wereld. "Ik kwam op jonge leeftijd in Italië. De vriend van mijn vader had een pizzeria. Ik observeerde nauwgezet de bereidingsstappen van het deeg en de ingrediënten, en ik was vanaf het begin gefascineerd door deze wereld", vertelt de chef-kok in een interview met Al3omk.

Lees ook: Nizar El Hajjaoui, viervoudig wereldkampioen pizza, failliet

Het winnen van deze titel is een uitdaging voor Ayach. "In 2011, toen ik met mijn familie naar het journaal keek, zond een zender een reportage uit over het wereldkampioenschap pizza, en er verscheen een Marokkaanse deelneemster. De volgende dag sprak ik erover met de vriend van mijn vader, die grapte dat Marokkanen nooit van de Italianen zouden kunnen winnen. Die opmerking was een vonk van uitdaging voor mij. Ik heb die dag gehuild en gezworen dat ik ooit de vlag van mijn land zou hijsen in deze competitie", legt hij uit.

Lees ook: Het internationaal avontuur van Marokkaanse pizzabakker Ahmed en zijn zoon

"Ik zal dit jaar namens Marokko deelnemen, en ik hoop de eerste plaats te behalen en de vlag van mijn land hoog te houden, als God het wil", benadrukt Ayoub Ayach. De pizzaiolo, afkomstig uit de stad Tlat Loulad bij Khouribga, is de enige deelnemer uit Marokko, de Arabische wereld en het Afrikaanse continent die de afgelopen jaren van zich heeft doen spreken op dit wereldkampioenschap.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team