10 augustus 2022 - 19:00 - Wereld
Voor het maken van "xenofobe" opmerkingen over een Marokkaan werd een klant door de uitbater van de Club Náutico in Castrelo de Miño in Galicië (Noord-Oost Spanje) uit de bar gezet.
Dosi Veiga, de uitbater van de club, beschreef het incident in een bericht op Twitter dat viraal ging. Hij legde uit dat een man die zaterdag met zijn gezin iets ging drinken, de kelner, een 17-jarige Marokkaan die zijn eerste baantje had, met racistische scheldwoord had benaderd. "Zeg hem dat hij het komt halen en dat een Spanjaard zich met mij bezighoudt," schreeuwde de gast tegen de jongeman. Deze was twee jaar geleden naar Galicië gekomen en heeft nog steeds moeite Spaans te verstaan en te spreken.
Lees ook: Marokkaans gezin slachtoffer racisme in Barcelona
Een andere ober bracht de manager op de hoogte van de situatie en besloot met de klant te spreken. Hij werd "arrogant" toegesproken en dreigde de Guardia Civil te bellen terwijl hij racistische opmerkingen bleef maken. Andere klanten, overdonderd door de denigrerende opmerkingen van de klant, verzochten Dosi Veiga vervolgens om de gast het café uit te zetten.
"Zonder zijn stem te verheffen of een schandaal te veroorzaken", nam de cafébaas de drankjes van de tafel van de klant, waarop de klant en zijn gezin opstonden en vertrokken. Zonder evenwel te betalen. De andere familieleden "waren behoorlijk in verlegenheid gebracht" door het gedrag van de man. Hij zou zelfs op een uithangborden van een winkel hebben gespuugd toen hij de club verliet.
Lees ook: Spanje: twee jaar cel voor aanzetten tot geweld tegen Marokkanen
"Moha verdient ieders respect, net als iedereen. Hebben we 13,70 euro verloren? Nee," vertelde Veiga aan Faro de Vigo. De andere klanten applaudisseerden voor de manager. "Wij stellen de regels, de veiligheid en onze waardigheid boven onbeleefde klanten," benadrukte Veiga.
Politicus in Marokko: "Alcohol ok en executie voor corrupten"
Plannen voor nieuwe luchthaven in Marokko concreet
WK 2030: Marokko’s grootste gok of gouden kans?
Marokkaans-Zwitserse Alayah Pilgrim maakt furore op Euro 2025
Renovatie plein wekt woede in Al Hoceima
Nador pakt chaos op stranden aan met vaste prijzen
Othman El Ballouti uitgeleverd aan België: de val van een drugsbaron
Marokko’s succes irriteert Algiers
Marokko verovert Washington met pastilla
Marokkaan onwel op veerboot naar Marokko, helikopter pikt hem op
Misbruik huwelijk: Marokkaan veroordeeld na eisen seks
Wildkamperen bederft strandplezier in Marokko
500 gestolen laptops uit Spanje duiken op in Marokko
Heftige confrontaties tussen Marokkanen en politie in Spanje