22 september 2023 - 17:00 - Marokko
Mohamed Aberchane, parlementslid uit Nador, wordt vervolgd wegens corruptie, vervalsing van officiële documenten en slecht beheer van de gemeente Iaazanene.
Volgens Al Akhbar is de volksvertegenwoordiger voor de rechter gebracht wegens corruptie, vervalsing van officiële documenten, niet-toegestane verkaveling en ongereguleerde bouw. De man, bijgenaamd "De Keizer van Nador", zijn zoon - destijds voorzitter van de gemeente Iaazanene - en zeven andere personen verschenen dinsdag voor de kamer voor financiële misdrijven bij het hof van beroep in Fez.
Lees ook: Marokkaanse parlementariër cel in voor financiële misdrijven
Het onderzoek tegen het parlementslid werd gestart naar aanleiding van een rapport van de Rekenkamer over het beheer van de gemeente Iaazanene in de periode 2010-2016. Tijdens deze periode gaf de voorzitter van de gemeente 227 bouwvergunningen uit die niet voldeden aan de regelgeving. Tussen 2015 en 2017, toen de gemeente onder leiding stond van Aberchane’s zoon, werden bouwvergunningen verstrekt zonder de wettelijke vereisten na te leven, met medeplichtigheid van andere gekozen functionarissen en ambtenaren van de gemeentelijke stedenbouwkundige dienst.
Lees ook: Marokko: voormalig parlementslid veroordeeld voor fraude
Mohamed Aberchane was als vice-voorzitter het directe aanspreekpunt van de gemeente voor aanvragers van vergunningen. In ruil voor een bouwvergunning moesten zij zijn verkiezingscampagnes financieren. Sommige aanvragers gaven tijdens het onderzoek toe dat ze hun bouwvergunning hadden verkregen zonder alle benodigde documenten te verstrekken. Ze betaalden steekpenningen van 2000 tot 5000 dirham voor deze dienst. Anderen stellen dat ze tussen de 400.000 en 1,2 miljoen dirham hebben betaald om dergelijke vergunningen te verkrijgen.
Desertie soldaten: Marokkaanse leger reageert
Marokkaanse politie geeft opheldering over "verdachte" dood militaire arts
Incident in Tanger dwingt Ryanair-vlucht in Rabat te landen
Houssame Benabbou: van marathonloper tot held na verkeersongeval
Opkomst autosector en fosfaatcrisis: de twee gezichten van de Marokkaanse economie
Onvrede over inzet Sofyan Amrabat bij Manchester United
Vlees in Marokko gevaarlijk? Minister antwoordt
Marokko stapt over naar kernenergie met steun van Moskou
Ratten en muggen overspoelen Tanger
Marokko moet voor toerisme naar Dubai kijken
Koning Mohammed VI: Marokkaan veroordeeld voor kritieke berichten op Facebook
Drugsbaron vermoordt "berouwvolle" medewerker in Settat
Ophef om oproep tot gemengde huwelijken Marokkaanse vrouwen
Tankdeal tussen Marokko en Israël onder druk door conflict