15 maart 2024 - 19:30 - Marokko
De Spaanse Guardia Civil heeft 14 leden van een crimineel netwerk opgepakt dat families van in zee vermiste migranten op gruwelijke wijze afperste. De bende beloofde valselijk repatriëring van de overledenen tegen buitensporige bedragen.
Het netwerk creëerde nep-profielen op sociale media om contact te zoeken met familieleden van vermiste migranten in Marokko en Algerije. Na het winnen van hun vertrouwen, simuleerden ze een zoektocht naar de "vermiste" familieleden. Vervolgens eisten ze hoge bedragen van de families voor diverse frauduleuze procedures, waaronder de repatriëring van de zogenaamde stoffelijke resten.
Lees ook: Omar Ahmadi wordt vandaag begraven in een massagraf, wie kent hem?
De schandelijke praktijken van de bende werden nog schokkender door de betrokkenheid van "medewerkers van bepaalde publieke instellingen, zoals het Instituut voor Forensische Geneeskunde," die hen illegaal toegang gaven tot gevoelige identificatiegegevens van overleden personen, aldus Europa Press.
Lees ook: Zes Marokkanen vermist in Algerije
Na een uitgebreid onderzoek werden de 14 verdachten, waaronder de Marokkaanse leider van de criminele organisatie, gearresteerd in Murcia, Almería, Cartagena, Molina de Segura en Jaén. Ze worden beschuldigd van diverse misdaden, waaronder schending van de geheimhouding, schending van de grafrust, oplichting, lidmaatschap van een criminele organisatie, vervalsing van documenten en corruptie. De leider en zijn rechterhand werden na de arrestatie in hechtenis genomen.
Spanjaard overleden na brutale aanval in Marokkaanse geboortestad
Zorgminister op pad in Nador en Driouch
Verkrachtingszaak rond Achraf Hakimi wordt complexer
Marokko sterker dan Duitsland in FIFA-ranglijst
Marokkaanse overheid ontslaat zes politici om corruptie
Europese import van Marokkaanse tomaten opgeschort?
Spanjaard overleden na brutale aanval in Marokkaanse geboortestad
Zorgminister op pad in Nador en Driouch
Marokkaanse overheid ontslaat zes politici om corruptie
Europese import van Marokkaanse tomaten opgeschort?
Spectaculaire geldregen in Agadir, meerdere arrestaties
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra
Man steekt eigen broer dood na ruzie in Martil
Canadese groep vindt nieuwe goudzone in Marokko