27 oktober 2022 - 16:00 - Marokko
Het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft maandag de gouverneur van de prefectuur Skhirat-Temara geschorst wegens onregelmatigheden bij het beheer van de stadsplanning op zijn grondgebied.
De maatregel volgt op de resultaten van het voorlopige onderzoek van de Algemene Inspectiedienst voor Territoriaal Bestuur, met betrekking tot onregelmatigheden op het gebied van stadsplanning, aldus een verklaring van het ministerie.
Lees ook: 600 flats gesloopt in Temara
Naast de gouverneur werden ook nog zes agenten en twee administratieve medewerkers van dezelfde prefectuur geschorst. In afwachting van de resultaten van het gerechtelijk onderzoek worden de beschuldigden onderworpen aan administratieve maatregelen. Het ministerie verklaart in een persbericht dat het besluit voortvloeit uit haar niet aflatende engagement om ervoor te zorgen dat zijn vertegenwoordigers, ongeacht hun rang, de wet naleven en de geldende wettelijke en reglementaire procedures strikt toepassen.
Lees ook: Marokko: gouverneur staat terecht voor misbruik staatseigendommen
Vorige week kregen de technische diensten van de stad de opdracht om 34 gebouwen met 600 flats te slopen, nadat de rechtbank het verzoek van de projectontwikkelaar om de sloop op te schorten had verworpen. Nalatigheid en anomalieën bij het toezicht op de uitvoering van het project, vormden de aanleiding voor het besluit tot deze sloop.
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Rapper Anas en Fidji Ruiz zwaargewond na ongeval in Marokko
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Stranden Al Hoceima gekaapt, autoriteiten machteloos
Marokkaanse politici verdacht van landroof
Woede om plotselinge stijging schoolgeld in Marokko
Vis onbetaalbaar door zomervakantie in Marokko