15 juni 2023 - 09:00 - Wereld
Abdel Zahiri is gisteravond Frankrijk uitgezet, nadat hij eerst een bevel had gekregen om het land te verlaten. De activist van Marokkaanse afkomst stond bekend om zijn betrokkenheid bij de protestbeweging van de gele hesjes.
De 44-jarige Zahiri kreeg eind maart van de prefectuur van de Vaucluse een bevel om het Franse grondgebied te verlaten. Hij was lid van de protestbeweging van de gele hesjes, waarvoor hij in de gevangenis belandde, en interviewde later persoonlijkheden die samenzweringstheorieën of subversieve ideeën steunen en stond daarom al enkele weken onder gerechtelijk toezicht.
Lees ook: Marokkaanse man verliest zaak tegen Nederland en wordt uitgezet
Hij werd op 12 juni in Avignon gearresteerd en overgebracht naar het administratieve detentiecentrum in Nîmes, om dinsdag op een vliegtuig naar Casablanca te worden gezet, schrijft Le Dauphiné. Frankrijk had van tevoren een consulair paspoort van de Marokkaanse autoriteiten verkregen.
Lees ook: Fransen willen uitzetting "briljante Marokkaanse scholiere" Ouahiba voorkomen
Zijn advocaat toonde zich bezorgd over zijn situatie en omschreef hem als een "ter dood veroordeelde". Hij heeft geen familie in Marokko, wat zijn situatie bemoeilijkt. Er is echter een hoorzitting gepland voor de Parijse administratieve rechtbank, die Zahiri, een getrouwde vader van drie kinderen, de kans zou geven om naar Frankrijk terug te keren.
Vijf fiscale voordelen voor Marokkanen in het buitenland
Nador: 23 arrestaties na omstreden bruiloft "Moussa"
Verwarde man die werd uitgezet terroriseert Tanger (video)
Felle kritiek op speelhal in Tanger na incident met jonge vrouw
Wanhopige Marokkaanse profvoetballer zwemt naar Spanje
Vrouw pakt microfoon en waarschuwt voor restaurant in Martil, zaak gesloten
Mourad B. doorbreekt stilte over dodelijke explosie in Den Haag
Beruchte Peruaanse crimineel opgepakt met Marokkaans voetbalshirt
Rusland arresteert Marokkaan nabij grens Kazachstan
Spaanse politie rolt bende op die Marokkanen op doorreis beroofde
Marokkaanse ontdekt nieuwe maan
Marokkaan doodgeschoten door politie in VS
Restaurant Jamel Debbouze onder vuur door Israëlische wijn
Politie betrapt Marokkanen met 1500 kilo hasj in nep sinaasappelen