2 juni 2023 - 16:00 - Wereld
Al zeven maanden wachten de ouders van Imane Saadaoui, een jonge Marokkaanse vrouw die door haar man in het Spaanse Valencia werd vermoord, op de voogdij over hun kleinzoon. Het kind werd na de dood van zijn moeder in een weeshuis geplaatst.
De ouders van Imane wachten op een document dat door de Marokkaanse autoriteiten aan de Spaanse autoriteiten moet worden bezorgd om de voogdij over hun kleinzoon te krijgen. Sinds hun aankomst in Spanje in december, een maand na de dood van hun dochter, brengen ze twee keer per week een bezoek aan de jongen in het weeshuis. Ze hopen met hem terug te kunnen keren naar Marokko.
Lees ook: Ouders overleden Imane strijden voor voogdij kleinzoon
Volgens hun advocaat moeten ze een rapport met betrekking tot de sociale situatie van het gezin overleggen, een document dat in Marokko moet worden afgegeven. Ze vragen dit al maanden aan, maar het document heeft vertraging opgelopen, waardoor de ouders hun visum met zes maanden hebben moeten verlengen. Ze hebben geen idee hoe lang ze nog moeten wachten om de voogdij over hun kleinzoon te verkrijgen en naar Marokko terug te kunnen keren.
Lees ook: Ouders van in Spanje vermoorde Imane zoeken kleinzoon
De ouders van Imane zijn wanhopig en weten niet wat ze moeten doen. Ondertussen wordt het lichaam van hun dochter nog steeds in het mortuarium bewaard omdat het gerechtelijk onderzoek nog lopende is. De ouders zullen Spanje niet verlaten zonder hun kleinzoon en het stoffelijk overschot van hun dochter. Deze belofte hebben ze gedaan aan de oudste dochter van Imane uit een eerder huwelijk.
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren
Gedwongen tot huwelijk in Marokko, daarna tot seks: Ariane’s strijd
Verplichte cursus voor Marokkanen vóór aankomst in Vlaanderen