17 februari 2024 - 08:00 - Marokko
De zaak rond de verduistering van meer dan 50 miljoen dirham door een bankdirecteur in Khouribga neemt steeds grotere proporties aan. Naast de directeur worden nu ook verschillende plaatselijke verantwoordelijken verdacht van betrokkenheid bij witwassen, valsheid in geschrifte en valse aangifte.
De directeur van de bank is nog steeds voortvluchtig, ondanks een internationaal opsporingsbevel. De Gerechtelijke Politie (BNPJ) heeft echter al een tiental andere personen gearresteerd, waaronder verantwoordelijken uit Khouribga.
Lees ook: Financieel schandaal treft Moulay Yaacoub
Volgens Assabah kregen deze personen geld gestort vanuit de verduisterde rekeningen. Ze zouden dit geld witgewassen hebben door te investeren in verschillende lucratieve projecten, met name in de vastgoedsector.
Lees ook: Financieel schandaal in Sidi Allal Bahraoui
De verdachten ontkennen de beschuldigingen, maar de BNPJ heeft bewijsmateriaal gevonden dat suggereert dat er een afspraak was tussen hen en de directeur. De jacht op de voortvluchtige bankdirecteur gaat onverminderd voort. De speurders gaan ervan uit dat hij zich nog steeds in Marokko bevindt.
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Remco Evenepoel woest: "Oumi komt uit welgestelde Marokkaanse familie!"
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht