20 februari 2021 - 16:40 - Marokko
Vier jongeren die gearresteerd zijn vanwege de demonstratie op 5 februari in Fnideq, zijn weer vrijgelaten. Ze werden kortgeleden veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zes maanden. In Fnideq heeft de lokale bevolking gedemonstreerd voor de opening van de grenzen met Sebta.
Yassine Razine, Reda Al-Aafiqi, Noureddine Al-Hichu en Mohamed Makdar zijn op bevel van de procureur des Konings op dinsdag 16 februari weer vrijgelaten.
De lokale autoriteiten melden dat er maatregelen werden genomen om een lijst op te stellen van mensen die door de grenssluiting met Sebta zijn getroffen. Volgens hen zouden deze mensen aanspraak kunnen maken op een maandelijks financiële vergoeding.
Voor advocaat Mohamed Abgar en lid van de beweging ‘Voor de stad Fnideq’ moet er een financiële vergoeding komen voor de mensen die normaliter in de Spaanse enclave werken.
Op 5 februari gingen de bewoners van de grensstad de straat op. Er was geen autorisatie gegeven voor de demonstratie. De grens tussen Marokko en de enclave is al bijna een jaar gesloten.
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd