6 september 2012 - 09:00 - Economie
Casablanca verdrinkt in de schulden. Ondanks de slechte financiële situatie van de stad, heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken het gemeentebudget voor 2012 nog niet goedgekeurd.
De stad Casablanca kan hierdoor de bedrijven met wie ze samenwerkt, namelijk wat betreft afvalophaling, niet meer betalen. Er wacht Casablanca hiervoor al een rekening van 300 miljoen dirham.
Het ministerie van Binnenlandse Zaken zou de gemeenteraad van Casablanca hebben aangemoedigd om een afbetalingsregeling te vinden met haar schuldeisers. Zo zou de stad al haar schulden afbetalen in de loop van 2012 en de eerste helft van 2013, een overeenkomst dat Casablanca niet kan eren, omdat de kassa’s leeg blijven.
De stad kan door haar rampzalige financiële situatie ook geen beroep doen op het uitrustingsfonds van de gemeente, of partnerschappen aangaan met privé-bedrijven.
Wel kreeg de stad een uitzonderlijke voorschot op het gemeentebudget, met het akkoord van de ministers van Binnenlandse Zaken en Financiën, om de haar werknemers en een aantal verplichte kosten betalen.
Vlees in Marokko: "Prijzen zullen nooit meer dalen"
Prins Moulay Rachid op spoedtop in Qatar
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België
Marokko mikpunt van lastercampagne op TikTok?
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen
China pompt 18 miljard in Marokko’s duurzame toekomst
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden
Historische prijsdaling olijfolie in Marokko
Marokko krijgt (eindelijk) toegang tot Amerikaanse vismarkt
Marokko blokkeert lading runderen, duizenden dieren vast in haven