2 augustus 2021 - 12:10 - Marokko
Marokko heeft het medisch en industrieel gebruik van cannabis officieel goedgekeurd. In het koninkrijk is het nu legaal om cannabis te produceren, te vervoeren en te commercialiseren.
Het besluit over de aanneming van wet 13.21 over het legaal maken het gebruik van cannabis voor medische of industriële doeleinden, werd op 22 juli in het staatsblad gepubliceerd.
Article19 bericht dat het wetsontwerp werd gedragen door het ministerie van Binnenlandse zaken. Het voorstel van het ministerie om cannabis legaal te maken, volgde op het besluit van de Wereldgezondheidsorganisatie om cannabis van de lijst van "gevaarlijke producten zonder therapeutische waarde" te halen.
Lees ook: Marokko blijft ’s werelds grootste leverancier van cannabis
Cannabiskwekers moeten wel aan een aantal voorwaarden voldoen en moeten onder meer een officiële toestemming krijgen van een nieuw agentschap belast met de coördinatie tussen alle overheidssectoren, openbare instellingen en nationale en internationale partners. Het doel is een agrarisch en industrieel netwerk te ontwikkelen en de controlemechanismen te versterken.
Het wetsontwerp was in mei door de Tweede Kamer goedgekeurd met 119 stemmen voor. Enkel de 48 leden van de Islamitisch partij PJD hadden tegen de wet gestemd.
Hart van Nador sterft: inwoners in actie
Naar Marokko met de auto: 10 fatale fouten die je moet vermijden
Sherine dreigt met rechtszaak na kritiek in Marokko
Topteam: Hammouchi gaat samenwerken met VAE-inlichtingendienst
Zomerreis naar Marokko dreigt fiasco te worden door hoge prijzen
Marokko onthult schokkende cijfers over gifdieren
Hart van Nador sterft: inwoners in actie
Topteam: Hammouchi gaat samenwerken met VAE-inlichtingendienst
Marokko onthult schokkende cijfers over gifdieren
Tetouan sluit vieze fastfoodzaken
Weer vrouw aangerand op straat in Tanger: publieke woede groeit
Vijgcactus in Marokko is onbetaalbare luxe geworden
Zwemverbod in Marokkaanse rivieren na dodelijke ongevallen
Spaanse hotelreus breidt fors uit in Marokko