19 juli 2024 - 15:30 - Economie
De Marokkaanse spoorwegmaatschappij ONCF maakt haar belofte waar om de Stellantis-fabriek in Kenitra te ondersteunen op logistiek gebied.
Volgens bronnen van Maghreb-Intelligence zal de ONCF de fabriek verbinden met het spoornetwerk, specifiek met het goederenstation Sidi Chou, dat 15 kilometer ten noorden van Kenitra ligt en de Oulad Bourahma-vrijhandelszone bedient.
Lees ook: Stellantis investeert fors in Marokkaanse autoproductie
In eerste instantie zoekt de ONCF een aannemer voor de infrastructuurwerken die nodig zijn voordat de rails en apparatuur kunnen worden geïnstalleerd. De kosten hiervan worden geschat op ruim 1,5 miljoen dirham.
Lees ook: Productie Kenitra-fabriek Stellantis stijgt naar 450.000 voertuigen per jaar
Officiële statistieken tonen aan dat de ONCF in 2023 wekelijks 34 treinen inzette om Stellantis-voertuigen naar de haven van Tanger Med te vervoeren. In datzelfde jaar produceerde Stellantis bijna 200.000 voertuigen, waaronder de Peugeot 208, Citroën Ami, Opel Rocks-e en Fiat Topolino. Tegen 2025 wordt verwacht dat dit aantal zal stijgen tot 500.000 auto’s.
Terugroepactie in Marokko geproduceerde Peugeots
Verkoop van familiebezit in Marokko: dit zijn de fiscale regels
Pause in Ourika kan je duur komen te staan
Latifa Raafat onthult cruciale rol Koning Hassan II in haar leven
Meer dan 15 minuten in café blijven verboden in Marokko
Aanleg cruciale spoorverbinding in Nador
Hogere belasting op komst voor grondbezitters in Marokko
Ouezzane krijgt economische zone voor 8000 ambachtslieden
Marokko grootmacht in blauwe bessen geworden
Dirham onder druk door euro, maar reserves groeien gestaag
Ecuador wil rijstoverschot in Marokko dumpen
Investeren in Marokko wordt makkelijker voor diaspora
Een bedrijf starten in Marokko? Fiscale verplichtingen!
Grote Spaanse hotelgroep vestigt zich in Marokko