15 september 2022 - 08:00 - Marokko
De Arabische Liga zal niet optreden als bemiddelaar in de crisis tussen Spanje en Algerije. Dit is uit respect voor het beginsel van niet-inmenging, maar ook omdat geen van beide landen erom heeft gevraagd.
"Wat er ook gebeurt tussen Marokko en Algerije of tussen een derde land en één van deze twee landen, het standpunt van de Liga zal altijd duidelijk zijn: geen inmenging tenzij er een verzoek is, wat niet het geval is", zei secretaris-generaal Ahmed Abul Gheit tijdens een ontmoeting met de Spaanse minister van Buitenlandse Zaken José Manuel Albares in Madrid.
Lees ook: Betrekkingen Saoedi-Arabië en Algerije verslechteren door Marokko
Van zijn kant maakte Albares van de gelegenheid gebruik om te herhalen dat de Spaanse regering "de beste betrekkingen" met alle landen van de Arabische Liga wil onderhouden. Hij verwees naar Algerije, dat sinds maart van dit jaar zijn ambassadeur in Madrid heeft teruggeroepen. Dit gebeurde nadat Spanje besloot het plan van Marokko voor autonomie in de Sahara te steunen. Albares herinnerde eraan dat Spanje een "speciale relatie" met de Arabische wereld heeft vanwege "historische, economische, sociale en culturele banden". Hij kondigde aan dat de regering de betrekkingen zou aanhalen tijdens haar ambtstermijn als voorzitter van de EU-Raad, die in de tweede helft van 2023 begint.
Lees ook: Algerije verlaat vergadering Arabische Liga door kaart Marokko
Albares hoopt dat de volgende top van de Arabische Liga, die op 1 en 2 november in Algerije wordt gehouden, een succes zal zijn. Hij hoopt dat tijdens deze bijeenkomst concrete besluiten zullen worden genomen.
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs