19 december 2020 - 10:20 - Economie
Investeerders uit de Verenigde Staten tonen veel interesse in Marokko sinds de recente ontwikkelingen omtrent de Sahara. Voor de Marokkaanse economie, die hard is getroffen door de wereldwijde coronaviruspandemie, kan dat een positieve effect hebben.
Sinds de officiële erkenning van Westelijk Sahara als Marokkaans grondgebied door Washington, staan Amerikaanse investeerders te popelen om zaken te doen in Marokko.
Dagblad Aujourdhui le Maroc meldt dat de Verenigde Staten een nieuwe strategie hebben om te gaan investeren in de Marokkaanse economie. Er is Interesse voor de aandelenmarkt van Casablanca , de ongekende windenergie productie in Dakhla en een high-tech boerderij die gecreëerd is door een Amerikaans fonds en bedoeld is voor crypto-valuta.
Maar vooral de militaire sector krijgt veel aandacht. De twee landen hebben in oktober al een samenwerkingsovereenkomst ondertekend. Marokko en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om de komende jaren samen te werken als strategische partners op verschillende vlakken.
De Verenigde Staten en Marokko hebben overigens sinds 2006 een vrijhandelsakkoord. De banden tussen de twee landen op het gebied van handel loopt sindsdien soepel.
Sihame El Kaouakibi krijgt euro schadevergoeding
Brusselse agenten veroordeeld voor dodelijke achtervolging Ouassim en Sabrina
Juwelen geschonken door Koning Hassan II aan koningin Fabiola geveild
Koning Mohammed VI blijft in de Verenigde Arabische Emiraten
Spionagesatellieten: Marokko verkiest Israël
Hakim Ziyech reageert en drijft de spot met Fati Jamali
Autoverkopen in Marokko: Porsche blijft groeien
Mohamed Ihattaren heeft een nieuwe club, maar zal zich moeten bewijzen
Marokko: Emiraten financieren HSL Kenitra-Marrakech
Marokko: grote stap voorwaarts in HSL-project Kenitra-Marrakech
Starbucks en H&M blijven toch in Marokko
Prijsexplosie tomaten in Marokko: de oorzaken begrijpen
Marokko, draaischijf voor Chinese auto-industrie in Europa
Redenen voor vertrek H&M en Starbucks uit Marokko